Zaproszenie O konferencji Program Rejestracja uczestników Zakwaterowanie Relacja z poprzednich konferencji Powrót do Termedia.pl
Zaproszenie

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Cukrzyca już dawno przestała być wyłącznym problemem diabetologów. Chorobę tę rozpoznają i leczą najczęściej lekarze rodzinni lub interniści, oni podejmują pierwsze decyzje terapeutyczne, monitorują leczenie i prowadzą terapię istotnych chorób towarzyszących, na przykład nadciśnienia tętniczego lub choroby wieńcowej. Również lekarze wielu innych specjalności opiekują się chorymi na cukrzycę, inicjując lub kontynuując właściwe leczenie – neurolodzy, okuliści, kardiolodzy, nefrolodzy, dermatolodzy, endokrynolodzy itd. Nierzadko dokonanie optymalnego wyboru postępowania w przypadku cukrzycy, jej powikłań i chorób towarzyszących stanowi dla wielu z nas trudne wyzwanie. Liczba chorych na cukrzycę będzie rosła w najbliższych latach – choroba jest aktywnie rozpoznawana, a chorzy żyją dłużej, m.in. dlatego, że leczenie powikłań grożących zgonem (np. zawałów serca) jest w naszym kraju coraz bardziej skuteczne. Najnowsze dane epidemiologiczne wskazują, że w populacji osób po 60. roku życia co piąta choruje na cukrzycę.

Zapraszam Państwa serdecznie do udziału w konferencji, której celem jest przybliżenie interdyscyplinarności diabetologii. Wybitni specjaliści przedstawią swoje rekomendacje, jak postępować, gdy chory na cukrzycę nie tylko skarży się na źle kontrolowaną glikemię lub na to że nie może schudnąć, choć bardzo się stara, lecz także zgłasza inne problemy – gorzej widzi, bolą go nogi, pojawiły się obrzęki, traci pamięć, przestał regularnie współżyć czy obawia się nawrotu choroby nowotworowej. To częste problemy zgłaszane przez pacjentów z cukrzycą i zwykle potrzeba kilku specjalistów, aby chory był skutecznie i bezpiecznie leczony. Wykładowcy przedstawią praktyczne sposoby rozwiązywania codziennych problemów diagnostycznych i terapeutycznych na podstawie najnowszych doniesień naukowych i zasad medycyny opartej na dowodach (evidence-based medicine).

Mam nadzieję, że nasza konferencja pozwoli Państwu poszerzyć wiedzę i umiejętności niezbędne do optymalnego postępowania z chorymi na cukrzycę na każdym etapie rozwoju choroby.




prof. nadzw. dr hab. med. Leszek Czupryniak
przewodniczący Komitetu Naukowego
PATRONATY
MEDIALNE