Ortopedyczna ekspansja na wschód

Udostępnij:
- Będziemy mówić o nowych technikach, nowych implantach i nowoczesnym wyposażeniu sal operacyjnych – zapowiada konferencję Orthopaedic Convention for Eastern Europe, jeden z jej inicjatorów prof. Leszek Romanowski. To jednak nie wszystko, bo w tej dziedzinie zmienia się wiele.
Konferencja Orthopaedic Convention for Eastern Europe , która odbędzie się 3-5 listopada 2016 r. w Poznaniu, ma być platformą najnowszej wiedzy z dziedziny ortopedii a także okazją do spotkania grona uznanych, międzynarodowych ekspertów.
–Od jakiegoś czasu uczestniczę w pracach EFORT-u czyli federacji europejskiej towarzystw ortopedycznych wszystkich krajów i odkryłem, że stosunkowo mało aktywna jest wschodnia część Europy. Pomyślałem, że byłoby dobrze gdyby EFORT zauważył te państwa, które są na wschód od naszej granicy i żeby lekarze stamtąd mieli możliwość uczestniczenia w wykładach omawiających najnowsze zdobycze nauki i najnowsze techniki operacyjne. To wszystko po to, aby leczyć lepiej naszych chorych – mówi prof. Leszek Romanowski, kierownik Katedry i Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Nadzór merytoryczny nad konferencją sprawują zarówno Europejskie jak i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne mające duży potencjał edukacyjny.

Na początku czerwca to Genewa była głównym kierunkiem naukowej podróży dla ortopedów z całego świata. Jedna z sesji zbliżającej się konferencji będzie pokłosiem tego wydarzenia.
- Będziemy mówić o nowych technikach, nowych implantach i nowoczesnym wyposażeniu sal operacyjnych. Nasza konferencja podsumuje genewski kongres sprawozdając co nowego w ortopedii – zapewnia prof. Romanowski.

A zmienia się wiele. Nie jest to - jak podkreśla prof. Leszek Romanowski – rewolucja, ale poszczególne, drobne elementy składające się na całość – tak aby procedury w ortopedii były lepiej wykonywane.

- Po to żeby endoprotezy mogły dłużej służyć chorym, żeby nie trzeba było ich tak często wymieniać, żebyśmy lepiej umieli leczyć urazy - choćby komunikacyjne czy sportowe. To takie cegiełki, które składają się na całość – wylicza prof. Romanowski.

Do wygłoszenia wykładów zaproszeni zostali uznani, międzynarodowi eksperci m.in. prof. Klaus-Peter Günther z Drezna czy Per Kjaersgaard-Andersen z Kopenhagi.
-To grono gwarantuje wysoki poziom. To naukowcy, którzy są twórcami programu. Każdy z ekspertów ma duże doświadczenie kliniczne. Prof. Klaus-Peter Günther jest przewodniczącym platformy edukacyjnej Efort. Jej ideą jest przesłanie aby wszyscy ortopedzi w Europie byli tak samo kształceni – mówi prof. Romanowski.

Podzielmy się wiedzą – to motto zbliżającego się Kongresu. W programie szczególnie dużo miejsca organizatorzy chcą poświęcić dyskusji. Uczestnicy będą także mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach, które będą dotyczyć niemal całej ortopedii. – Głównie jednak skupimy się na urazach, zespoleniach kości i endoprotezoplastyce- zdradza prof. Romanowski.

Rozmowa Ewy Gosiewskiej z prof. Leszkiem Romanowskim do obejrzenia poniżej:


Szczegółowy program na stronie konferencji.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.