100 LECIE POWSTANIA PIERWSZEJ KLINIKI ORTOPEDYCZNEJ W POLSCE

POZNAŃ
 
21.09.2023

© 2022 Termedia

ZAPROSZENIE

   
prof. dr hab. med. Jacek Kruczyński dr hab. med. Tomasz Trzeciak
Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

W roku 2023 upływa 100 lat od chwili utworzenia w Polsce, w ramach Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Poznańskiego, pierwszej w Polsce kliniki ortopedycznej. Stało się to możliwe dzięki staraniom Profesora Ireneusza Wierzejewskiego, zakończonych podpisaniem umowy pomiędzy Uniwersytetem Poznańskim a Zarządem Zakładu Ortopedycznego im. Bronisława Saturnina Gąsiorowskiego.

Od 1923 roku Klinika rozpoczęła działalność a profesor Ireneusz Wierzejewski został kierownikiem Katedry i Kliniki Ortopedycznej Uniwersytetu Poznańskiego. To ważne dla polskiej ortopedii wydarzenie zapoczątkowało wspaniały rozwój naszej specjalności, wyrażający się między innymi wprowadzaniem nowatorskich metod terapeutycznych, rozwojem naukowym, ale przede wszystkim skuteczną pomocą, niesioną przez kolejne dziesięciolecia, chorym ze schorzeniami narządu ruchu.

Zapraszamy Państwa na te wyjątkowe uroczystości do Poznania, miasta nowoczesnego, europejskiego, z bogata ofertę edukacyjną i kulturalną, gdzie przedsiębiorczość i rzetelność mieszkańców znajduje uznanie nie tylko w Kraju, ale również poza jego granicami.

 

Do zobaczenia w Poznaniu,

 

 
 

KONTAKT

Kontakt dla uczestników:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel. +48 506 802 006 i +48 500 068 362
kontakt@termedia.pl
www.termedia.pl

facebook linkedin twitter
© Copyright 2022 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone