BÓL W CHOROBACH REUMATYCZNYCH

KIEROWNIK NAUKOWY:
dr n. med. Magdalena Kocot-Kępska, EDPM
3-4 LUTEGO 2022, GODZINA 18:00
 

© 2022 Termedia

Zaproszenie

Ból jest zjawiskiem uniwersalnym wśród pacjentów z chorobami reumatycznymi. Pacjenci ci poszukują pomocy zarówno w gabinecie lekarza POZ, jak i u specjalistów – reumatologów, ortopedów czy lekarzy medycyny bólu.

Każdy pacjent wymaga innego podejścia diagnostycznego i leczniczego, ale zawsze uśmierzanie i leczenie bólu jest niezbędnym elementem terapii. W przypadku chorób reumatycznych typowo zapalnych leczenie przyczynowe często prowadzi do zmniejszenia bólu, ale są także sytuacje kliniczne, gdy ból nie ustępuje i pacjent wymaga leczenia objawowego.

W takich sytuacjach wdrażamy multimodalną terapię bólu, ale niekiedy jedyną drogą pozostaje skuteczna farmakoterapia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze optymalnego analgetyku dla danego pacjenta? – to pytanie zadajemy sobie codziennie przyjmując pacjenta w gabinecie.

By wybrać optymalny lek przeciwbólowy musimy odpowiedzieć sobie na cztery podstawowe pytania – jaka jest przyczyna bólu, jaki jest mechanizm powstawania bólu, jakie jest nasilenie bólu, czy dany lek będzie dla pacjenta bezpieczny?

W trakcie webinarium „Ból w chorobach reumatycznych” lekarze specjaliści przekażą Państwu aktualną i zgodną z zasadami EBM wiedzę na temat strategii leczenia bólu u pacjentów z ChZS, dną moczanową, zapalnymi chorobami reumatycznymi, oraz możliwości stosowania NLPZ w formie topikalnej. Odpowiemy również na trudne dylematy kliniczne – czy stosować SYSADOA, czy stosować silne analgetyki opioidowe u pacjentów reumatologicznych.

Wierzymy, że przekazana przez ekspertów wiedza przyczyni się do optymalizacji postępowania przeciwbólowego i ułatwi Państwu podejmowanie decyzji terapeutycznych w codziennej praktyce klinicznej.

ORGANIZATOR

TERMEDIA

FAQ

1/ Jak się zarejestrować – uczestnik indywidualny

Do rejestracji wymagane jest konto użytkownika na portalu Termedia.pl  Jeżeli nie masz konta, zostanie ono utworzone podczas rejestracji. Jeżeli masz już konto, zaloguj się i wciśnij przycisk REJESTRACJA. Dane automatycznie się wypełnią, ale możesz jej poprawić. Sprawdź czy email i telefon są aktualne. Tymi kanałami będziemy przesyłać przypomnienia odnośnie transmisji.

2/ Czy mogę zadać pytanie podczas webinarium?

Tak, podczas każdego wykładu można zadać pytanie. Odpowiedzi będą udzielane podczas sesji Q&A.

3/ Informacje techniczne 

Jeżeli webinar nie rozpoczął się o czasie, spróbuj odświeżyć okno przeglądarki. Jeżeli widzisz obraz, ale nie słyszysz dźwięku, kliknij w player. Niektóre przeglądarki nie pozwalają na automatyczne włączeniu obrazu i głosu. Jeżeli nadal występuje problem z dźwiękiem, sprawdź czy na pewno głośniki w Twoim komputerze są włączone. Jeżeli transmisja zanika/ jest przerywana lub obraz ma niską jakość, w pierwszej kolejności sprawdź szybkość swojego Internetu. Możesz to zrobić np. poprzez speedtest.pl. Aby webinar był odtwarzany poprawnie, powinieneś mieć minimum 2Mb/s. Klikając w koło zębate widoczne na playerze, możesz samodzielnie sterować jakością obrazu. Player powinien działać na każdej używanej obecnie przeglądarce, my jednak rekomendujemy korzystanie z Chrome lub Firefox.

Jeśli przy pomocy naszych wskazówek nie udało Ci się wyeliminować problemu lub pojawiły się jakieś inne komplikacje z odtworzeniem transmisji, napisz do nas na adres pomoc@termedia.pl.
W przypadku problemów z logowaniem lub rejestracją, prosimy o: kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, nr tel. 506 802 006 lub 500 068 362 kontakt mailowy pod adresem kontakt@termedia.pl

PARTNERZY

PARTNERZY

ANGELINI
Pharmaselect
viatris

SPONSORZY

Stada

KONTAKT

Kontakt dla uczestników:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel. +48 506 802 006 i +48 500 068 362
kontakt@termedia.pl
www.termedia.pl

Kontakt dla sponsorów:
Wiesława Powierża
Senior Product Manager
w.powierza@termedia.pl
facebook linkedin twitter
© Copyright 2020 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone