I CO DALEJ Z TYM PICIEM?
DYLEMATY OSÓB WYSOKO FUNKCJONUJĄCYCH UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU

Kierownik naukowy:
prof. dr hab. n. med. Napoleon Waszkiewicz

5 PAŹDZIERNIKA 2021, GODZINA 19:00
 

© 2021 Termedia

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Specjalista z zakresu psychiatrii. Aktualnie pełni funkcję kierownika Kliniki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i prezesa Oddziału Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jego zainteresowania naukowe obejmują badanie wpływu substancji psychoaktywnych na organizm oraz poszukiwanie biomarkerów uzależnień, badanie biochemii w chorobach afektywnych, metabolicznych, a także badanie zaburzeń psychicznych w aspekcie zmian w neuroobrazowaniu; metabolicznych, genetycznych oraz hormonalnych.

O WEBINARIUM

Według Ministerstwa Zdrowia w Polsce żyje około 600-700 tys. alkoholików - to prawie 2 procent społeczeństwa. Jednak osób, które nadużywają alhoholu jest znacznie więcej. Statystyki mówią o 3 milionach Polaków którzy piją i niszczą sobie zdrowie, często także życie zawodowe czy rodzinne.

Stereotypowy obraz alkoholika, to wizja osoby z nizin społecznych, która boryka się z kłopotami finansowymi, a nawet bezdomnością. Nie wszyscy alkoholicy pasują do takiego wyobrażenia. Alkoholicy wysoko funkcjonujący dbają o siebie, odnoszą sukcesy, mają udane życie i z pozoru są szczęśliwi. Nikt nawet nie podejrzewałby, że chorują na alkoholizm. Podczas webinarium prof. dr hab. n. med. Napoleon Waszkiewicz naświetli problem alkoholizmu wysoko funkcjonującego, wskaże na co zwracać uwagę w kontakcie z pacjentem i udzieli cennych wskazówek przydatnych lekarzom każdej specjalizacji.

SPONSOR

KONTAKT

Kontakt dla uczestników:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel. +48 506 802 006
kontakt@termedia.pl
www.termedia.pl

PL-02080

 

 

 

 

facebook linkedin twitter
© Copyright 2020 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone