NOWOŚĆ W GRUPIE NBDZ
- POWIEDZ DOBRANOC BEZSENNOŚCI
NOWE ROZWIĄZANIE
PROBLEMU CYWILIZACYJNEGO

KIEROWNICTWO NAUKOWE:
PROF. DR HAB. N. MED. ADAM WICHNIAK
DR N. MED. MICHAŁ SKALSKI

18 MARCA 2021, GODZINA 19:00

© 2021 Termedia

KIEROWNICTWO NAUKOWE

Michał Skalski dr n. med. Michał Skalski
Adam Wichniak prof. dr hab. n. med. Adam Wichniak

O WEBINARIUM

Zapraszamy Państwa do udziału w webinarze poświęconym najnowszej dostępnej na rynku opcji walki z bezsennością, który odbędzie się w przeddzień Światowego Dnia Snu. Prof. Adam Wichniak opowie o bezsenności jako jednostce chorobowej, niefarmakologicznych oraz farmakologicznych metodach jej leczenia w oparciu o wytyczne amerykańskie, z uwzględnieniem informacji o eszopiklonie – nowej substancji na polskim rynku. Dr Michał Skalski przedstawi z kolei problem zaburzeń snu pojawiających się u wybranych grup pacjentów: onkologicznych, chorujący na schorzenia neurologiczne, po 65 roku życia. Nasi eksperci - specjaliści w swoich dziedzinach – po wykładach odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

Prof. dr hab. Adam Wichniak jest lekarzem specjalistą psychiatrą, od 1998 r. zajmuje się leczeniem zaburzeń snu i badaniami nad snem. Posiada certyfikat medycyny snu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz licencję EEG Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem i Narodowej Fundacji Snu, członkiem zespołu ekspertów ds. zaburzeń snu Światowej Federacji Towarzystw Psychiatrii Biologicznej. Pracuje w Ośrodku Medycyny Snu i III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Odbył szkolenia z medycyny snu m.in. w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii Uniwersytetu w Ratyzbonie (Niemcy), Klinice Psychiatrii i Psychoterapii Uniwersytetu we Fryburgu (Niemcy), Klinice Psychiatrii Max Planck Institute of Psychiatry w Monachium (Niemcy).

Dr n. med. Michał Skalski jest specjalistą z zakresu psychiatrii z ponad 30-letnią praktyką leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego. Organizator i wieloletni kierownik Poradni Leczenia Zaburzeń Snu Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Jest jednym z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie nowoczesnego i nieuzależniającego leczenia zaburzeń snu, autorem ponad 100 publikacji oraz licznych wystąpień naukowych z zakresu medycyny snu, psychiatrii i neurofizjologii. Członek wielu stowarzyszeń – m.in. Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem (członek zarządu), European Sleep Research Society, American Academy of Sleep Medicine, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, Stowarzyszenia Pacjentów z Narkolepsją (założyciel) i Stowarzyszenia Aktywnie Przeciw Depresji.

PARTNER STRATEGICZNY

KONTAKT

Biuro organizacyjne:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel./faks +48 61 656 22 00
szkolenia@termedia.pl
www.termedia.pl

facebook linkedin twitter
© Copyright 2020 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone