PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI OBSŁUGI APARATÓW USG Z GŁOWICĄ CONVEX I LINIOWĄ

 

BIAŁYSTOK, 02.09.2021

Praktyczne umiejętności obsługi aparatów USG z głowicą convex i liniową

 

Cena:
50 zł brutto

 

Termin:
czwartek, 2 września, godz. 14:00-16:00

 

Miejsce:
Hotel Gołębiewski
ul. Pałacowa 7

 

Organizator:
dr hab. n. med. Piotr Jakubów


 

Sponsor:

Prowadzący: 
dr hab. n. med. Piotr Jakubów
dr n. med. Juliusz Kosel
lek. Norbert Wasiluk
mgr Dariusz Lachowicz

 

Adresaci:
lekarze

 

Cel warsztatu:

Ultrasonografia jest praktyczną dziedziną wiedzy pomagającą w codziennej praktyce przy łóżku chorego zarówno podczas terapii jak i podczas poszukiwania patologicznych zmian. W trakcie warsztatu zostaną omówione i  pokazane możliwe do wykonania proste projekcje, które pomogą w postępowaniu z chorym paliatywnym w ciężkim stanie. Chcemy, aby uczestnicy  zapoznali się z możliwościami ultrasonografii i z technicznymi aspektami aparatów USG. Pragniemy także zachęcić do dalszej edukacji w tej dziedzinie.

Stanowisko 1. Podstawowa ocena płuc w tym ocena płynu w jamie opłucnowej. Zastosowanie USG  do oceny płynoterapii w tym oceny żyły głównej dolnej.

Stanowisko 2. Podstawowe struktury podlegające ocenie w jamie brzusznej. Ocena płynu w jamie brzusznej.  Ocena wypełnienia pęcherza moczowego, ocena obecności perystaltyki jelit.

Stanowisko 3. Lokalizacja naczyń pod kontrolą USG. Zastosowanie USG  do oceny płynoterapii w tym wypełnienia żyły głównej dolnej 2 projekcje. Omówienie  protokołu FASP.Uwaga: Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność wpłat
© 2021 Termedia