SUPLEMENTY DIETY
W KARDIOLOGII – CZY NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ
I KIEDY Z NICH KORZYSTAĆ?

KIEROWNICTWO NAUKOWE:
PROF. DR HAB. N. MED. ARTUR MAMCARZ
DR HAB. N. MED. MARCIN BARYLSKI

15 KWIETNIA 2021, GODZINA 19:30

© 2021 Termedia

O WEBINARIUM

Suplement diety jest środkiem spożywczym, będącym skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. W chwili obecnej na rynku obecnych jest wiele substancji, które mogą mieć potencjalne zastosowanie u chorych z problemami kardiologicznymi. Niestety, w większości przypadków, za pustymi obietnicami specjalistów od marketingu firm produkujących te preparaty nie stoi żadna udowodniona skuteczność ich działania. Co więcej, raporty Najwyższej Izby Kontroli dotyczące suplementów diety wskazują, że wiele preparatów nie zawiera deklarowanego składu, a w skrajnych przypadkach znajdują się w nich substancje szkodliwe. Dlatego w przypadku suplementów diety niezwykle istotne jest wybieranie produktów o udowodnionej skuteczności, wysokiej jakości, znanych i renomowanych marek.

Podczas webinaru wspólnie zastanowimy się, które suplementy diety działają i kiedy z nich korzystać, szczególnie w kontekście ich działania hipolipemizującego. Szczególnie uważnie przyjrzymy się: monakolinie K, bergamocie, kwasom omega-3 oraz koenzymowi Q10. Czy ich suplementacja może rzeczywiście przyspieszyć i utrwalić efekty zmiany stylu życia? Czy i kiedy warto je stosować w codziennej praktyce lekarskiej?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line w dniu 15 kwietnia 2021, o godzinie 19:30. Porozmawiajmy, podyskutujmy, wymieńmy poglądy. Bądźcie Państwo z nami tego wieczoru!!!

Z koleżeńskimi pozdrowieniami
Prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
Dr hab. n. med. Marcin Barylski

KIEROWNICTWO NAUKOWE

Artur Mamcarz prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
Marcin Barylski dr hab. n. med. Marcin Barylski

PARTNERZY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSOR

KONTAKT

Biuro organizacyjne:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel./faks +48 61 656 22 00
szkolenia@termedia.pl
www.termedia.pl

facebook linkedin twitter
© Copyright 2020 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone