TERAPIA PODCIŚNIENIOWA - ROZSZERZAMY FORMUŁĘ

 

POZNAŃ, 17.05.2019 - 18.05.2019

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy!

Od kilku lat mamy przyjemność organizacji w Poznaniu spotkania poświęconemu szeroko pojętym aspektom, technikom, koncepcjom i strategiom leczenia ran. Co roku też poszerzamy tematykę, uzupełniamy o najnowsze techniki oraz skupiamy się na aktualnych wytycznych i rekomendacjach. Jest to cenna okazja do nauki, wymiany doświadczeń i nawiązywania znajomości i współpracy z lekarzami borykającymi się z problemami trudno gojących się ran w swojej codziennej praktyce lekarskiej. Rokrocznie staramy się zaskakiwać uczestników niekonwencjonalnym podejściem do wykładów oraz warsztatów, co na podstawie rosnącej z edycji na edycję liczby zgłoszeń utwierdza nas w przekonaniu, że robimy to dobrze.

Termin zgłaszania opisów przypadków do Negative Pressure Wound Therapy Journal zostaje wydłużony do 30.04.2019 ! Prosimy również o nadsyłanie abstraktów i prezentacji przypadków na adres terapiapodcisnieniowa@gmail.com do 10.05.2019.

W tym roku, rozszerzając formułę spotkania, chcielibyśmy serdecznie zaprosić studentów Uniwersytetów Medycznych do udziału w kongresie w dniach 16-18 maja 2019 roku w Poznaniu.
Pierwszy dzień – 16 maja - będzie całkowicie poświęcony sesji studenckiej. Pionierzy w terapii podciśnieniowej swoimi wykładami zarażą Was pasją, zaproszeni Goście umożliwią poznanie innych metod   i strategii leczenia ran, a członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Mini-Inwazyjnej w trakcie warsztatów zapoznają Was z najnowszymi wytycznymi leczenia ran według koncepcji TIME.

Najważniejszym jednak elementem programu jesteście Wy i Wasz aktywny udział. Serdecznie zachęcamy Was do prezentacji ciekawych przypadków medycznych związanych z problemem leczenia ran. Nowatorskie podejście i strategie postępowania, wykorzystanie terapii podciśnieniowej, łączenie różnych technik leczenia ran... Zakończone sukcesem lub porażką, bo z nich też wyciągamy bardzo dużo wniosków i pomysłów na przyszłość.

Planujemy przygotowanie sesji nadesłanych przypadków - najważniejszej chyba sesji, na której będziemy mogli podzielić się naszymi doświadczeniami. Chcemy, by praca włożona w przygotowanie przypadku leczenia trudnej rany, zaburzeń gojenia czy innego problemu medycznego przy pomocy terapii podciśnieniowej zaowocowało trwałą pamiątką. Dlatego proponujemy Państwu nadsyłanie prezentacji w formie opisu przypadku medycznego do czasopisma Negative Pressure Wound Therapy Journal (www.npwtj.com). Ze względów technicznych i czasowych prosimy o przesyłanie prac w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2019 roku. Szybsze przesłanie pracy zwiększa szansę na wydrukowanie jej w specjalnej wersji czasopisma, która w wersji “papierowej” dostępna będzie na konferencji.
Wszystkie przesłanie prace mogą liczyć na prezentację w sesji studenckiej, najciekawsze prace zaś planujemy przedstawić również w piątkowej lub sobotniej sesji przypadków klinicznych, miejscu, gdzie swoje doświadczenia przedstawiać będą doświadczeni i uznani użytkownicy tej formy terapii. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni podczas wieczornej imprezy towarzyszącej, na którą zapraszamy wszystkich czynnych uczestników konferencji.
Ponadto, aktywni uczestnicy nieodpłatnie będą mogli uczestniczyć w jej dalszej części, która odbędzie się w dniach 17 i 18 maja.

Zachęcamy Was do nadsyłania prac. Do zobaczenia w Poznaniu!



Z wyrazami szacunku


Maciej Konopka - Przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Mini-Inwazyjnej przy Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej UMP w Poznaniu



dr n. med. Adam Bobkiewicz - Opiekun Studenckiego Koła Naukowego



prof. dr hab. Tomasz Banasiewicz - w imieniu organizatorów
16
maja
Czwartek
Sala wykładowa 1010 – Centrum Biologii Medycznej UMP, ul. Rokietnicka 8, Poznań
15:00 - 15:10
Słowo wstępu
15:10 - 15:30
Rachunek sumienia leniwego chirurga
Tomasz Banasiewicz
15:30 - 15:50
NPWT in the upper GI - treatment and prevention of digestive anastomotic leaks
Mike Laukoetter
15:50 - 16:10
Dlaczego rana się nie goi? - Opatrunki specjalistyczne wsparciem procesu gojenia
Krzysztof Sumiński
16:10 - 17:30
Przypadki Kliniczne
Prezentacje zgłoszone przez uczestników
17:30 - 18:00
Przerwa kawowa
18:00 - 19:00
Warsztaty prowadzone symultanicznie
State of Art – Koncepcja TIME
Terapia podciśnieniowa – od podstaw do szaleństwa