VI PSYCHIATRIA
DIALOGI INTERDYSCYPLINARNE

WROCŁAW
 
13.10.2023 - 14.10.2023

© 2024 Termedia

Zaproszenie

Drogie Koleżanki,
Drodzy Koledzy,

przygotowujemy w tym roku na nasze spotkanie kilka ważnych wydarzeń, w sumie tyle, ile sesji:-)

Rozpoczynamy od spotkania z Mistrzem. W tym roku gościem specjalnym jest prof. Richard Shusterman. Kim jest? Skąd pochodzi? Sercem jest częściowo Wrocławianinem, bo ma tu przyjaciół. Krakowianinem, gdyż utworzono na Uniwersytecie jagiellońskim Centrum zajmujące się Jego twórczością, wychowywał się częściowo w Izraelu, a przyleci do nas z Florydy. Jeden z tytułów jego książek to: DOŚWIADCZENIE ESTETYCZNE I POTĘGA OWŁADNIĘCIA. Brzmi, prawda?

Prof. Shusterman zajmuje się somatoestetyką zatem tematykę estetyki ciała rozwiniemy także w innej sesji. Poza tym będą dialogi między innymi o fenomenach w obrębie głowy, o inteligencji obliczeniowej w medycynie, o psychodelikach w medycynie absolutnie w interdyscyplinarnym gronie. Jest o czym rozmawiać, jak zwykle na Dialogach.
Liczymy także na młodych, oddając im czas antenowy, zapraszamy!
Dialogi we Wrocławiu toczą się także wartko w kuluarach i podczas wieczornego koncertu, na pewno spędzimy miło ten czas.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

  
       
     prof. dr hab. Joanna Rymaszewska


Zapraszamy do Wrocławia na Dialogi 2023

GOŚĆ SPECJALNY

W tym roku na Dialogach gościem specjalnym będzie profesor Richard Shusterman, który zapoczątkował nurt somaestetyki rozwijany obecnie na całym świecie. Jest profesorem filozofii na Florida Atlantic University oraz dyrektorem tamtejszego Center for Body, Mind, and Culture. Autor wielu książek, z których w języku polskim ukazały się Estetyka pragmatyczna (2298, 2015), Praktyka filozofii, filozofia praktyki (2005), O sztuce i życiu (2007), Świadomość ciała (2008), Myślenie ciała (2016).


Jak pamiętacie, na Dialogach przekraczamy granice medycyny i sięgamy po wiedzę innych obszarów nauki , w tym w szczególnie filozofii, sztuki, w tym literatury.

Prof. Leszek Koczanowicz pisał o Shustermanie: "Koncepcja somaestetyki jest rozwinięciem tradycji amerykańskiego pragmatyzmu i jest ukierunkowana na łączenie filozoficznej kategorii doświadczenia z interdyscyplinarną refleksją nad ludzkim ciałem i oddziaływaniem zmysłów jako narzędzi percepcji oraz samopoznania tą drogą człowieka i świata."


Czy nie brzmi to znajomo? Doświadczanie świata wokół, ludzkie ciało i jego zmysły to interdyscyplinarne zagadnienia, którymi zajmujemy się też na Dialogach.


Tematem wykładu będzie: „Art, Love, and Madness: A Somaesthetic Perspective.


O profesorze Shustermanie i jego aktywności można poczytać m.in. na stronie https://www.fau.edu/artsandletters/humanitieschair/ oraz na stronie krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, która powołała parę lat temu do życia Centrum Somatoestetyki i Sztuki inspirowanej osiągnięciami prof. Shustermana:  https://www.asp.krakow.pl/sztuka-nauka/somaesthetics-and-the-arts-center


A pod tym linkiem prof. Shusterman w rozmowie z Wojciechem Małeckim https://rcin.org.pl/Content/50739/PDF/WA248_66554_P-I-2524_malecki-od-literat.pdfO KONFERENCJI

Miejsce:
Hotel ibis Styles Wrocław Centrum
Plac Konstytucji 3 Maja 3
50-083 Wrocław

KOMITET NAUKOWY

Przewodnicząca komitetu naukowego

WICEPRZEWODNICZĄCE KOMITETU NAUKOWEGO

Dominika Dudek prof. dr hab. n. med.
Dominika Dudek
Monika Szewczuk-Bogusławska dr hab. n. med.
Monika Szewczuk-Bogusławska

CZŁONKOWIE KOMITETU NAUKOWEGO

prof. dr hab. n. med. Dorota Frydecka

lek. Tomasz Wieczorek

prof. dr hab. n. med. Tomasz Pawłowski

dr hab. n. med., prof. uczelni Krzysztof Małyszczak

dr n. med., prof. UMW Dorota Szcześniak

ORGANIZATOR

Termedia

Certyfikat SOWE

PARTNERZY

ZŁOTY PARTNER

angelini
janssen

SREBRNY PARTNER

egis

PARTNERZY

krka
lekam
lunbeck

SPONSORZY

adamed
accord
bausch
biofarm
dialog
gedeon
medice
orion
sandoz
swixx
znany lekarz

FAQ

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PODCZAS WYDARZENIA ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OPŁACENIA UCZESTNICTWA WYŁĄCZNIE PRZEZ SYSTEM PAYU.

Przedstawicieli medycznych chcących zarejestrować uczestników prosimy o kontakt mailowy z Biurem Obsługi Klienta: kontakt@termedia.pl

1/ Jak się zarejestrować – uczestnik indywidualny
Do rejestracji wymagane jest konto użytkownika na portalu Termedia.pl. Jeżeli nie masz konta, zostanie ono utworzone podczas rejestracji. Jeżeli masz już konto, zaloguj się i wciśnij przycisk REJESTRACJA. Dane automatycznie się wypełnią, ale możesz jej poprawić. Sprawdź, czy e-mail i telefon są aktualne. Tymi kanałami będziemy przesyłać informacje o wydarzeniu.

2/ Jak uzyskać fakturę za płatność?
W formularzu rejestracyjnym należy podać pełne dane do wystawienia faktury. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo dokument na podany adres mailowy.

3/ Czy przyznawane są punkty edukacyjne za udział w wydarzeniu?
Tak.

4/ Czy wydawane są certyfikaty za udział w wydarzeniu?
Tak, certyfikaty zostaną umieszczone w zakładce "TECZKA UCZESTNIKA" po zakończeniu wydarzenia.

W przypadku problemów z logowaniem lub rejestracją, prosimy o:
  • kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00,  podczas wydarzenia do godziny 19:00, nr tel. 506 802 006 lub 500 068 362
  • kontakt mailowy pod adresem kontakt@termedia.pl

KONTAKT

Kontakt dla uczestników:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel. +48 506 802 006 i +48 500 068 362
kontakt@termedia.pl
www.termedia.pl

Kontakt dla wystawców:
Agnieszka Mańkowska
a.mankowska@termedia.pl
facebook linkedin twitter
© Copyright 2023 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone