VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PUŁAPKI W ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII

POZNAŃ
 
24.11.2023 - 25.11.2023

© 2023 Termedia

Komitet Organizacyjny i Naukowy

Zaproszenie

Szanowni Uczestnicy!

Zapraszam do udziału w siódmej już edycji konferencji naukowej Pułapki w Anestezjologii i Intensywnej Terapii. To projekt, którego celem jest cykliczna aktywność dydaktyczno-naukowa oraz spajanie naszego środowiska w związku z nieustającymi próbami odebrania anestezjologii i intensywnej terapii jej kluczowych obszarów w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych do których zaliczam znieczulenie ogólne, regionalne, sedację i analgosedację proceduralną, resuscytację, intensywną terapię oraz leczenie bólu przewlekłego i uśmierzanie bólu ostrego w tym pooperacyjnego. Konferencja odbędzie się 24–25 listopada 2023 r. w Poznaniu.

W programie naukowym jak zwykle pragniemy zainteresować Państwa zagadnieniami związanymi z anestezjologią, intensywną terapią, leczeniem bólu oraz resuscytacją w tych aspektach, które podczas naszego postępowania mogą się wiązać z wątpliwościami lub przeczą racjonalności takiego postępowania.

Proponujemy sesje dotyczące znieczulenia w wybranych dyscyplinach zabiegowych. Nie pominiemy również roli w tym procesie znieczulenia regionalnego. Skupimy się na zagadnieniach związanych z trudnymi drogami oddechowymi, wyborem znieczulenia u chorych ze skrajną otyłością, znieczuleniem do cięcia cesarskiego i organizacją analgezji porodu. Zawsze ważnym problemem jest znieczulenie dzieci w różnych przedziałach wieku oraz specyfika intensywnej terapii wobec dzieci prowadzona. 

Zamierzamy przedstawić zagadnienia wiążące się z powszechnym stosowaniem terapii pozaustrojowych, w tym różnie rozumianego pozaustrojowego oczyszczania krwi, klinicznego leczenia żywieniowego u chorych na stanowiskach IT na OAiIT, także podczas tych terapii. Farmakoterapia, leczenie wentylacyjne, monitorowanie dynamiki układu krążenia i oddychania, jak zwykle w codziennej pracy przynoszą ze sobą pułapki.

Zajmiemy się również skutkami tych wysiłków terapeutycznych w odniesieniu do niekoniecznie oczekiwanego dobrostanu chorych po wypisaniu z OAiIT i ich readmisją. W związku z tym niezbędne jest omówienie zagadnień związanych z jakością intensywnej terapii w szerokim wymiarze.

Sepsa i wstrząs septyczny, wstrząs jako taki, to zagadnienia, które budzą kontrowersje w świetle zmieniającej się wiedzy i wytycznych postępowania, więc problem patofizjologii i leczenia na OAiIT tej grupy chorych jest zawsze priorytetowy.

Wykłady wygłoszą jak zwykle uznane autorytety z zagranicy oraz z Polski.

Zapraszam do udziału w warsztatach, kursach i programie socjalnym towarzyszących VII konferencji „Pułapki w anestezjologii i intensywnej terapii”.Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kusza

Miejsce

Hotel Andersia Poznań
pl. Władysława Andersa 3,
61-894 Poznań

ORGANIZATOR

Termedia

SPONSORZY

ZŁOCI PARTNERZY

Fresenius
Viatris

PARTNERZY

Draeger
Medtronic

SPONSORZY

AOP
at
Baxter
Biolight
Bjeska
bb
Cytosorbents
Edward
emt
Ekomark
Everpharma
heine
Imed
ge
Octaphama
TDZ
Teleflex

FAQ

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PODCZAS WYDARZENIA ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OPŁACENIA UCZESTNICTWA WYŁĄCZNIE PRZEZ SYSTEM PAYU.

Przedstawicieli medycznych chcących zarejestrować uczestników prosimy o kontakt mailowy z Biurem Obsługi Klienta: kontakt@termedia.pl

1/ Jak się zarejestrować – uczestnik indywidualny
Do rejestracji wymagane jest konto użytkownika na portalu Termedia.pl. Jeżeli nie masz konta, zostanie ono utworzone podczas rejestracji. Jeżeli masz już konto, zaloguj się i wciśnij przycisk REJESTRACJA. Dane automatycznie się wypełnią, ale możesz jej poprawić. Sprawdź, czy e-mail i telefon są aktualne. Tymi kanałami będziemy przesyłać informacje o wydarzeniu.

2/ Jak uzyskać fakturę za płatność?
W formularzu rejestracyjnym należy podać pełne dane do wystawienia faktury. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo dokument na podany adres mailowy.

3/ Czy przyznawane są punkty edukacyjne za udział w wydarzeniu?
Tak.

4/ Czy wydawane są certyfikaty za udział w wydarzeniu?
Tak, certyfikaty zostaną umieszczone w zakładce "TECZKA UCZESTNIKA" po zakończeniu wydarzenia.

W przypadku problemów z logowaniem lub rejestracją, prosimy o:
  • kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, pod numerem 506 802 006
  • kontakt mailowy pod adresem kontakt@termedia.pl

KONTAKT

Kontakt dla uczestników:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel. +48 506 802 006 i +48 500 068 362
kontakt@termedia.pl
www.termedia.pl

Kontakt dla sponsorów:
Agnieszka Mańkowska
Product Manager
a.mankowska@termedia.pl
kom.: 512 027 379
facebook linkedin twitter
© Copyright 2023 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone