PRIORYTETY W OCHRONIE ZDROWIA 2022 - PROGRAM
 
26
stycznia
Środa
SALA WIELKA
08:00–08:30
Rejestracja uczestników
08:30–10:00
Sesja inauguracyjna: Wyzwania zdrowotne i makroekonomiczne dla systemu ochrony zdrowia. Oczekiwania pacjentów, środowiska medycznego, przemysłu i możliwości państwa
08:30–10:00
DYSKUSJA EKSPERTÓW: PRIORYTETY NA 2022 ROK
Moderatorzy: Janusz Michalak, Jarosław Fedorowski

Zaproszeni:
Beata Buchelt - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Grzegorz Błażewicz - Rzecznik Praw Pacjenta
Zbigniew Doniec - Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju
Nienke Feenstra - Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych
Jarosław Kaźmierczak - konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Tomasz Latos - Sejmowa Komisja Zdrowia
Beata Małecka - Libera - Senacka Komisja Zdrowia
Anna Miszczak - Narodowy Fundusz Zdrowia
Adam Niedzielski - Ministerstwo Zdrowia
Iga Rudawska - Uniwersytet Szczeciński
Andrzej Ryś - Komisja Europejska
Rafał Staszewski - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Roman Topór - Mądry - Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
10:00–10:10
Przerwa kawowa
SALA WIELKA
10:10–11:10
Epidemia COVID-19 – z czym wchodzimy w rok 2022
Moderator: Bartosz Kwiatek

Zaproszeni: 
Andrzej Fal - Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
Stanisława Golinowska - Uniwersytet Jagielloński
Anna Janczewska - Medim
Michał Kaźmierski - Gilead Sciences Poland
Janusz Meder - Polska Unia Onkologii, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Anna Piekarska - Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi
Andrzej Rychard - Polska Akademia Nauk

Współorganizator sesji: Grupa Robocza na Rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia

11:10–11:20
Przerwa kawowa
11:20–12:20
I linia w leczeniu onkologicznym i hematoonkologicznym
Moderator: Bartosz Kwiatek

Zaproszeni:
Maciej Krzakowski - konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Jakub Kucharz -  Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
Ewa Lech - Marańda - konsultant krajowy w dziedzinie hematologii, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Łukasz Rokicki - Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec
Aleksandra Rudnicka - Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Piotr Rutkowski - Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
12:20–13:00
Przerwa obiadowa
13:00–14:00
Priorytety w obszarze hematoonkologii
Moderator: Bartosz Kwiatek

Zaproszeni:
Dominik Dytfeld - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Polskie Konsorcjum Szpiczakowe 
Krzysztof Giannopoulos - Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Lidia Gil - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Iwona Hus - Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie
Ewa Lech - Marańda - konsultant krajowy w dziedzinie hematologii, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Łukasz Rokicki - Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec
Agnieszka Wierzbowska - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

14:00–14:10
Przerwa kawowa
14:10–15:10
Rewolucja w leczeniu nowotworów, które najczęściej zabijają Polki
Moderator: Krzysztof Jakubiak

Zaproszeni:
Agnieszka Jagiełło - Gruszfeld - Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
Dariusz M. Kowalski - Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
Elżbieta Kozik - Polskie Amazonki Ruch Społeczny
Anna Kupiecka - Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Katarzyna Pogoda - Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
15:10–15:20
Przerwa kawowa
15:20–16:20
W jaki sposób efektywnie wyeliminować HCV oraz skutecznie leczyć raka wątrobowokomórkowego. Nadzieje i trudności.
Moderator: Krzysztof Jakubiak

Zaproszeni:
Janusz Meder - Polska Unia Onkologii, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Barbara Pepke - Fundacja Gwiazda Nadziei
Jarosław Pinkas - konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego
Joanna Streb - konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Krzysztof Tomasiewicz - Uniwersytet Medyczny w Lublinie
16:20–16:30
Przerwa kawowa
16:30–17:30
Choroby populacyjne – niewydolność serca, cukrzyca, przewlekła choroba nerek
Moderator: Bartosz Kwiatek

Zaproszeni: 
Marcin Czech - Polskie Towarzystwo Farmakoekonomiczne
Ryszard Gellert - konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Przemysław Mitkowski - Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Dorota Zozulińska - Ziółkiewicz - Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
SALA KONCERTOWA
10:10–11:10
Kiedy polscy pacjenci z rakiem płuca będą mieć zapewniony dostęp do terapii na europejskim poziomie?
Moderator: Krzysztof Jakubiak

Zaproszeni: 
Joanna Chorostowska - Wynimko - Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie
Sławomir Gadomski - Ministerstwo Zdrowia
Przedstawiciel - Ministerstwo Zdrowia
Thomas Hofmarcher - Swedish Institute of Health Economics (IHE)
Maciej Krzakowski - konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Adam Maciejczyk - Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Dolnośląskie Centrum Onkologii
Aleksandra Rudnicka - Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

11:10–11:20
Przerwa kawowa
11:20–12:20
Personalizacja leczenia w obszarze chorób autoimmunologicznych
Moderator: Jakub Gierczyński

Zaproszeni:
Brygida Kwiatkowska - konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii, Narodowy Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie
Marek Lichota - Stowarzyszenie "Apetyt na życie"
Witold Owczarek - Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie
Jarosław Reguła - konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Grażyna Rydzewska - Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
Włodzimierz Samborski - Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Łukasz Szmulski - Ministerstwo Zdrowia
Violetta Zajk - Stowarzyszenie "3majmy się razem"
12:20–13:00
Przerwa obiadowa
13:00–14:00
Innowacyjne leczenie raka piersi
Moderator: Katarzyna Pinkosz

Zaproszeni: 
Agnieszka Jagiełło - Gruszfeld - Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
Anna Kupiecka - Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej
Barbara Radecka - konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej, Opolskie Centrum Onkologii
Joanna Streb - konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Łukasz Szmulski - Ministerstwo Zdrowia
Krystyna Wechmann - Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

14:00–14:10
Przerwa kawowa
14:10–15:10
Czy w 2022, Polki otrzymają bezpłatny dostęp do szczepień przeciw HPV?
Moderator: Bartosz Kwiatek

Zaproszeni:
Mariusz Bidziński - konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
Ewa Kalinka - Warzocha - Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Regionalny Onkologiczny Ośrodek w Łodzi
Adam Maciejczyk - Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Dolnośląskie Centrum Onkologii
Stanisław Maćkowiak - Federacja Pacjentów Polskich 
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Aleksandra Rudnicka - Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych


15:10–15:20
Przerwa kawowa
15:20–16:20
Zdrowie kobiety
 Moderator: Katarzyna Pinkosz

Zaproszeni:
Radosław Mądry - Szpital Przemienienia Pańskiego w Poznaniu
Andrzej Nowakowski - Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
Krystyna Wechmann - Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Magdalena Władysiuk - Stowarzyszenie CEESTAHC, MedInvest Scanner, HTA Consulting
Anita Chudecka-Głaz - Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

16:20–16:30
Przerwa kawowa
16:30–17:30
Priorytety w obszarze neurologii
Moderator: Jakub Gierczyński

Zaproszeni:
Alina Kułakowska - Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Uniwersytet Medyczny w Białystoku
Alicja Lisowska - Fundacja EPI - BOHATER
Maciej Miłkowski - Ministerstwo Zdrowia
Tomasz Połeć - Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
Konrad Rejdak - Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Krzysztof Selmaj - Centrum Neurologii w Łodzi, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Agnieszka Słowik - konsultant krajowy w dziedzinie neurologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie


SALA KINOWA
10:10–11:10
Kierunki dalszej optymalizacji opieki udarowej w Polsce
Moderator: Małgorzata Wiśniewska

Zaproszeni: 
Bartosz Karaszewski - Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Waldemar Kraska - Ministerstwo Zdrowia
Maciej Karaszewski - Narodowy Fundusz Zdrowia
Konrad Rejdak - Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Agnieszka Słowik - konsultant krajowy w dziedzinie neurologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Małgorzata Gałązka - Sobotka - Centrum Kształcenia Podyplomowego, Uczelnia Łazarskiego
11:10–11:20
Przerwa kawowa
11:20–12:20
Odporność i zrównoważenie systemu ochrony zdrowia
Moderator: Krzysztof Jakubiak

Zaproszeni: 
Grzegorz Błażewicz - Rzecznik Praw Pacjenta
Jarosław Fedorowski - Polska Federacja Szpitali
Agata Śmiglewska - Ministerstwo Zdrowia
Wiktor Janicki - AstraZeneca Pharma Poland
Łukasz Jankowski - Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie
Urszula Jaworska - Fundacja Urszuli Jaworskiej
Iwona Kowalska-Bobko - Uniwersytet Jagielloński
Małgorzata Gałązka - Sobotka - Centrum Kształcenia Podyplomowego, Uczelnia Łazarskiego


12:20–13:00
Przerwa obiadowa
13:00–14:00
Diagnostyka i leczenie zaburzeń lipidowych w Polsce
Moderator: Iwona Kazimierska

Zaproszeni:
Maciej Banach -  Polskie Towarzystwo Lipidologiczne
Piotr Dobrowolski - Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie 
Jarosław Kaźmierczak - konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Przemysław Mitkowski - Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Joanna Parkitna - Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
Adam Witkowski – Narodowy Instytut Kardiologii
Agnieszka Wołczenko - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce”


14:00–14:10
Przerwa kawowa
14:10–15:10
Bezpieczeństwo lekowe Polski
Moderator: Anna Śliwińska

Zaproszeni: 
Artur Bartoszewicz - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Katarzyna Dubno - Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, Adamed Pharma
Krzysztof Kopeć - Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego
Krzysztof Łanda - MedInvest Scanner
Barbara Misiewicz - Jagielak - Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, Grupa Polpharma
Łukasz Szmulski - Ministerstwo Zdrowia


15:10–15:20
Przerwa kawowa
15:20–16:20
Przerzutowa choroba nowotworowa
Moderator: Bartosz Kwiatek

Zaproszeni:
Beata Jagielska - konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej
Jakub Kucharz -  Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy. Oddział w Warszawie
Aleksandra Rudnicka - Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Małgorzata Stelmaszuk - Szpital onkologiczny Magodent w Warszawie
Łukasz Szmulski - Ministerstwo Zdrowia
16:20–16:30
Przerwa kawowa
16:30–17:30
Panel zakaźników. Nowe szczepionki i leki na Covid-19
Moderator: Małgorzata Wiśniewska

Zaproszeni:
Tomasz Dzieciątkowski - Warszawski Uniwersytet Medyczny
Robert Flisiak - Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Waldemar Kraska - Ministerstwo Zdrowia
Agnieszka Mastalerz - Migas - konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Anna Piekarska - Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Łodzi
Piotr Rzymski - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 
Joanna Zajkowska - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Sala Wielka
18:15
UROCZYSTA GALA KONKURSU „SUKCES ROKU 2021 W OCHRONIE ZDROWIA – LIDERZY MEDYCYNY”
27
stycznia
Czwartek
ONLINE
10:00–15:20
POST SCRIPTUM - PRIORYTETY W OCHRONIE ZDROWIA 2022



© 2022 Termedia