Zaproszenie O konferencji Program Informacje o opłatach Kurs kapilaroskopii Streszczenia Rejestracja uczestników Powrót do Termedia.pl
Zaproszenie
Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sympozjum Interdyscyplinarne Spotkania pod Poznańskimi Koziołkami 2017. Nowoczesne Terapie w Dermatologii, Gastroenterologii, Reumatologii u Dorosłych i Dzieci, które już po raz trzeci zostanie zorganizowane pod egidą Poznańskich Koziołków w dniach 8-9 września 2017 roku.

Postęp medycyny, jakiego jesteśmy na co dzień świadkami, objawia się w głównej mierze dostępem do coraz to lepszych i skuteczniejszych leków. Jednocześnie pojawia się wiele pytań o miejsce nowoczesnych form leczenia w dotychczasowych algorytmach postępowania leczniczego, a przede wszystkim – w codziennej praktyce lekarskiej zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Wychodząc tym pytaniom naprzeciw, zaprosiliśmy do stolicy Wielkopolski wybitnych specjalistów z zakresu gastroenterologii, dermatologii i reumatologii, którzy omówią wiodące zagadnienia, dotyczące wszystkich trzech dyscyplin medycznych.
Zaletą i cechą wyróżniającą konferencji jest jej interdyscyplinarność oraz nastawienie na praktyczne aspekty rozwiązywania codziennych problemów klinicznych przy pomocy nowoczesnych form leczenia. Nie zabraknie dyskusji ekspertów i krytycznej wymiany poglądów w odniesieniu do zagadnień najbardziej kontrowersyjnych i wielospecjalistycznych, a związanych z terapią nieswoistych zapaleń jelit czy łuszczycowego zapalenia stawów. Ciekawą propozycję stanowić będzie także sesja poświęcona wspólnym zagadnieniom z zakresu wszystkich specjalności, w tym aspektom związanym z immunologią, genetyką, czy – z jakże ważnymi w dzisiejszych czasach - kwestiami ekonomicznym nowoczesnych terapii.
Po raz pierwszy w trakcie dorocznego sympozjum „Pod Koziołkami” będzie miał miejsce jednodniowy kurs kapilaroskopii. Zaplanowano również pokaz ciekawych i interdyscyplinarnych przypadków klinicznych prezentowanych w formie wirtualnych plakatów. Do zgłaszania prac w sesji plakatowej szczególnie zachęcamy szkolących się lekarzy.
Konferencja jest kierowana do lekarzy różnych specjalności, w tym gastroenterologów, dermatologów, reumatologów, specjalistów chorób wewnętrznych, pediatrów, lekarzy rodzinnych, a także do wszystkich pasjonatów nowoczesnej medycyny.

Zapraszamy do Poznania