Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Apsik, aplikacja dla alergików
Źródło: Mat.prasowe/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 13.05.2019
 
 
Tagi: alergia
Nowa odsłona darmowej aplikacji mobilnej dla alergików Apsik! pomoże przygotować się alergikom do szczytu sezonu pylenia. Przypomnienia i alerty o wzmożonym pyleniu, lista gabinetów alergologów i czytelna instrukcja prawidłowego stosowania leków donosowych.
W Polsce na alergiczny nieżyt nosa cierpi nawet 8,5 miliona osób. Objawy alergii są dokuczliwe, obniżają samopoczucie, zmniejszają wydajność w pracy i w szkole. Co gorsza, nieleczony lub nieprawidłowo leczony alergiczny nieżyt nosa zwiększa ryzyko rozwoju astmy, zapalenia zatok przynosowych i uszu, dlatego warto wiedzieć, jak sobie pomóc.

Zdaniem dr Piotra Rapiejko specjalisty otolaryngologa z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w Warszawie, pierwszym krokiem do lepszej kontroli nad alergią jest regularne monitorowanie objawów. Idealnym rozwiązaniem jest elektroniczny dzienniczek, w którym można wygodnie zapisywać codzienne obawy związane z alergią. Aplikacja pozwala również na stworzenie kilku różnych profili dla członków rodziny.
Aplikacja APSIK! za pomocą alertów odpowiednio wcześniej przypomni alergikowi o zbliżającym się okresie pylenia uczulających go roślin. Dzięki temu jeszcze przed szczytem sezonu można spokojnie umówić się na wizytę lekarską, zaopatrzyć w potrzebne leki i, kiedy nadejdzie szczyt sezonu, nie cierpieć niepotrzebnie z powodu dokuczliwych objawów. Aplikacja APSIK! pozwala znaleźć gabinety lekarzy alergologów w najbliższej okolicy (funkcja automatycznej lokalizacji) oraz na terenie całej Polski – wyniki są wyświetlane na mapie wraz z numerami telefonów do specjalistów, dzięki którym w wygodny sposób można umówić się na konsultację.
W aplikacji APSIK! zamieszczono także instrukcję video, jak prawidłowo stosować leki donosowe.

W aplikacji znajdują się również informacje o aktualnej pogodzie oraz o zanieczyszczeniu powietrza, co jest szczególnie istotne dla osób cierpiących na schorzenia alergiczne nosa i dolnych dróg oddechowych. Równoczesna ekspozycja na uczulające alergeny i zanieczyszczenia powietrza znacząco nasila objawy chorobowe.

Aplikacja APSIK! nie wymaga rejestracji i nie zbiera danych o użytkowniku. Jest do pobrania za darmo w Google Play i App Store.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe