Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Potencjał transportu składników kosmetycznych
Źródło: biotechnologia.pl
Autor: Andrzej Kordas |Data: 09.12.2013
 
 
International Journal of Cosmetic Science donosi o badaniu, którego celem było sprawdzenie zdolności materiału kosmetycznego do wywoływania odpowiedzi regenerującej w skórze właściwej oraz naskórku przez selektywne działanie na tkankę podskórną.
W tym celu opracowano formulacje łączące wyciąg z nasion winogron i fosfolipidy sojowe, po czym standaryzowano je na aktywność elastazy oraz hamowanie wolnych rodników. Uzyskany preparat zastosowano na warstwę tkanki podskórnej pozyskanej w wyniku biopsji ludzkiej skóry. Zaś efekty ilościowe zmierzono za pomocą techniki PCR oraz histochemii.

Okazało się, że zastosowanie znormalizowanego materiału roślinnego na warstwę tkanki podskórnej skóry powodowało wywołanie modulacji ekspresji genów w górnych warstwach skóry oraz przyczyniało się do poprawy morfologicznej na poziomie skóry właściwej i naskórka. Wyniki badania wskazują, że transport składników kosmetycznych ma potencjał do wywoływania szlaków przekazywania sygnału w tkance podskórnej twarzy, w wyniku zainicjowania efektów anti- ageing we wszystkich warstwach skóry, w tym w skórze właściwej i w naskórku.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe