Konferencja naukowa „Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego”
Termin:14.03.2019
Miejsce:Warszawa (ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18)
Organizator:Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 
Jak zadbać o swój wygląd i samopoczucie w trakcie leczenia onkologicznego i po jego zakończeniu?
Jak przyczynić się do zwiększenia komfortu i jak najszybszego powrotu pacjenta onkologicznego do stanu ciała i duszy sprzed choroby?
Jak rozmawiać z pacjentem onkologicznym, aby nie krzywdzić, a być wsparciem?
W odpowiedzi na te i inne pytania społeczność akademicka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową „Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego”, która odbędzie się w dniu 14 marca 2019 r. w siedzibie Uczelni.

Najważniejszymi obszarami poruszanymi w trakcie konferencji będą:
• Kosmetologia onkologiczna i medycyna estetyczna,
• Zabiegi trychologiczne,
• Rekonstrukcja piersi po mastektomii,
• Fizjoterapia pacjentów onkologicznych (chemioterapii) na skórę,
• Farmakoterapia, żywienie i dieta pacjentów onkologicznych,
• Aspekt psychologiczny w przebiegu leczenia onkologicznego.

Pacjenci, którzy mają za sobą ciężką terapię onkologiczną, niejednokrotnie są w bardzo słabym stanie psychicznym. Często dochodzi nawet do sytuacji, w których popadają w depresję i niezbędna jest wtedy pomoc specjalisty. Nieraz za ten stan odpowiada również wygląd zewnętrzny i stan ciała pacjenta po zakończonym leczeniu. Problemy skórne, wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy problemy z łaknieniem to tylko garść problemów pacjentów po różnego rodzaju terapiach. Dużym wsparciem w procesie powrotu do stanu sprzed choroby stają się specjaliści z zakresu szeroko pojętej kosmetologii. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu pacjenci onkologiczni wracają w szybszym tempie do oczekiwanego stanu.
Prelegentami konferencji będą specjaliści z różnych dziedzin m.in. dietoterapii, kosmetologii, rehabilitacji, onkologii, medycyny estetycznej, farmacji czy też przedstawiciele branży Wellnes & SPA. Podczas prelekcji uczestnicy będą mogli zaczerpnąć informacji, co do prawidłowej pielęgnacji skóry po leczeniu onkologicznym, czy też w jaki sposób komunikować się z pacjentem onkologicznym w salonach beauty. W strefie warsztatowej teoria z prelekcji zostanie przeniesiona na praktykę, zaprezentowaną przez wysokiej klasy specjalistów - reprezentujących firmy partnerskie samego wydarzenia. Należące również do topowych marek branży beauty min. Yonelle, Maxlash,Dr. Belter, Hair Majesty, Nova, Copsmep, Oligo Elite, Klapp, Trichomed i inni.
Miejmy nadzieje, że problemy poruszone podczas konferencji przyczynią się do rozwiązania tak ważnych problemów, jakim jest powrót do zdrowia i dobrego samopoczucie pacjenta onkologicznego.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konferencji na stronie: http://wsiiz.pl
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe