Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Umysł w stanie rozproszenia
Termin:21.09.2019 - 22.09.2019
Miejsce:Szczecin (Centrum Kultury Euroregionu STARA RZEŹNIA)
Organizator:FORUM SZTUKI I NAUKI
WWW:forumsztukiinauki.wordpress.com/
 

Czy nasz umysł istnieje? Jeśli tak, czym jest? Czy jest maszyną, komputerem przetwarzającym terabajty informacji? Czy też jest strukturą biologiczną ze starannie zaprogramowanym, genetycznym programem rozwoju? Czy mamy na niego wpływ i możemy kontrolować jego funkcjonowanie? Czym umysł jest? Czy jest substancją? Substratem czy produktem reakcji chemicznej, czy też stanowi podłoże nowych form językowych człowieka XXI wieku? Czy jest dla nas podstawą lepszego rozumienia siebie i świata?

Po co nam koncepcja umysłu skoro dysponujemy organicznym, namacalnym mózgiem? W jakim celu korzystamy z umysłu? Co wiemy na temat tego, w jaki sposób umysł porządkuje informacje napływające do nas w każdej sekundzie? Do nas, do mózgu, do umysłu, dokąd?

Rozproszony, kreatywny, zagubiony – jaki jest nasz umysł? Przeładowany, niezdobyty, zdekoncentrowany? Psychotyczny, neurotyczny, narcystyczny? Jaki jest? Zmanipulowany, samotny, przerażony? Rozumny, emocjonalny, odporny? Roztargniony umysł. Roztargniony od zarania dziejów, po wojnie, odkąd wynaleziono żarówkę czy Internet? Roztargniony przez skupienie na kochaniu, dążeniu do zysku? Kultura, sztuka, konsumpcjonizm, rozwój, media, polityka. Jaki wywierają wpływ? Roztargnieni, zagubieni, w lęku codzienności? Odwróceni od ludzkiej egzystencji?


Podczas konferencji udział wezmą czołowi teoretycy, praktycy, badacze zajmujący się zagadnieniami umysłu w różnych perspektywach. Zaprezentują najbardziej aktualne osiągnięcia naukowe, omówią aktualnie rozważane koncepcje teoretyczne, jak również podzielą się refleksjami wynikającymi z praktyki. Wśród zaproszonych gości są filozofowie, neuropsychologowie, kulturoznawcy, biolodzy i lekarze.


Więcej informacji na stronie internetowej oraz Facebooku.
https://forumsztukiinauki.wordpress.com
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe