Specjalizacje, Kategorie, Działy

Poznaj program hybrydowej konferencji dla pacjentów bariatrycznych

Udostępnij:
Prezentujemy program konferencji Bariastyczna CHLOedukacja, skierowanej zarówno do pacjentów przed operacją bariatryczną, jak i po niej. Wydarzenie odbędzie się 7 września w Poznaniu oraz online.
Wydarzenie ma na celu dostarczenie kompleksowego wsparcia i rzetelnej informacji pacjentom zmagającym się z chorobą otyłościową. Grono specjalistów reprezentujących różne dziedziny medycyny omówi najważniejsze zagadnienia związane z chirurgicznym leczeniem otyłości oraz zapewnieniem odpowiedniej opieki nad pacjentami podczas różnych jego etapów.

Program otwiera sesja prowadzona przez dietetyków klinicznych – dr Marię Brzegowy i Patrycję Przybylską, kierowników naukowych konferencji. Ekspertki opowiedzą o dietetycznym przygotowaniu do operacji i docelowym odżywianiu po niej. Dostarczą również pomysły na proste w przygotowaniu, niedrogie i przede wszystkim zdrowe posiłki.

Chirurg bariatra omówi najczęściej wykonywane w Polsce rodzaje operacji, ich przebieg oraz następstwa. Z kolei obesitolog odpowie na pytanie, czy farmakologiczne leczenie otyłości może być skutecznym sposobem na uniknięcie operacji.

Praktycznymi wskazówkami na temat budowania zdrowych nawyków dotyczących stylu życia i odżywiania podzieli się z uczestnikami psycholog, a fizjoterapeuta poda argumenty przemawiające za korzyściami wynikającymi z aktywności ruchowej zarówno przed, jak i po operacji.

Wśród tematów nie zabraknie istotnej kwestii dotyczącej suplementacji bariatrycznej. O tym, czy preparaty dla kobiet w ciąży wystarczą oraz czy warto suplementować się przed operacją, opowie specjalista ds. suplementacji.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie wydarzenia.

PROGRAM


Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również lekarzy specjalistów i studentów zainteresowanych pracą z pacjentami bariatrycznymi.

Uczestnictwo jest możliwe zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Już dziś zachęcamy do rejestracji!

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.