Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Dr Paulina Mościcka zaprasza na II Warsztaty Dobrej Praktyki Leczenia Ran

Autor: Jacek Rubinstein |Data: 20.05.2021
 
 
Przez trzy dni (23-25.06.2021) uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi postępowania z trudno gojącymi się ranami. Jak zaznacza dr Paulina Mościcka, pacjent z raną przewlekłą pozostaje pod opieką lekarzy różnych specjalności, także dermatologów. Aby go leczyć skutecznie, należy podążać za wyzwaniami i nowinkami, jakie oferują nam nowe technologie, badania i produkty.
Interdyscyplinarny charakter warsztatów podkreśla motyw przewodni zawarty w tytule każdego dnia, poświęconego innemu rodzajowi ran: „Dla każdego specjalisty okiem różnych specjalistów”.

DZIEŃ 1: DZIEŃ STOPY CUKRZYCOWEJ

Już w panelu pierwszego dnia zaproszeni specjaliści będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, „Czy zmiany na stopie u chorego z cukrzycą to zawsze stopa cukrzycowa? – perspektywa diabetologa, dermatologa i onkologa”. W dyskusji wezmą udział: prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski, dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska i dr n. med. Anna Sobieszek-Kundro. Eksperci wyjaśnią też, jak rozpoznać czerniaka. Podczas dyskusji prowadzący zaprezentują zdjęcia dokumentujące przypadki i podzielą się wiedzą dotyczącą różnicowania zmian skórnych zlokalizowanych na stopach.

DZIEŃ 2: DZIEŃ OWRZODZEŃ GOLENI

Dr Paulina Mościcka zwraca uwagę na możliwości, jakie daje współpraca lekarzy różnych specjalności w opiece nad pacjentem z trudno gojącymi się ranami, a zwłaszcza wymiana doświadczeń.

Zobacz zaproszenie dr n. med. Pauliny Mościckiej >>>>>>W programie tego dnia również >>>>>
DZIEŃ 3: DZIEŃ ODLEŻYN

Równie ciekawie zapowiada się tematyka trzeciego dnia poświęcona odleżynom. W programie m. in. panel „Odleżyna – od owrzodzenia do przeszczepu”, do którego zaproszenie przyjęli: dr hab. n. med. Maciej Sopata, dr n. med. Bartosz Mańkowski, dr n. med. Adriana Nowak i mgr Izabela Kuberka.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji >>>>>

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe