Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nie było konsultantów wojewódzkich, ale już są

Źródło: KG/rzeszow.uw.gov.pl
Autor: Aleksandra Lang |Data: 13.07.2016
 
 
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła akty powołania – powołanym 1 lipca konsultantom wojewódzkim w dziedzinach gastroenterologii dziecięcej dr hab. n. med. Bartoszowi Korczowskiemu oraz perinatologii prof. dr hab. n. med. Dorocie Darmochwał-Kolarz.
Są to dziedziny medycyny, w których nie było dotychczas konsultantów wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego.
Do zadań konsultantów należy m.in. przeprowadzanie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie jakości i dostępności świadczeń, kształcenia, doskonalenia zawodowego oraz wyposażenia. Ponadto konsultanci przygotowują informację na temat zasobów i potrzeb kadrowych w dziedzinie medycyny, farmacji i ochrony zdrowia; opiniują wnioski o wpisanie na listę jednostek uprawnionych do prowadzenia specjalizacji. Wydają opinię o spełnieniu przez podmiot leczniczy warunków do udzielania świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe