Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Fot: arch.CSK SUM

Prof. Paweł Lampe odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Źródło: SUM,KG
Autor: Kamila Gębska |Data: 28.01.2015
 
 
Prof. Paweł Lampe, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM i ordynator Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego SP Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Prof. Paweł Lampe jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, tytuł naukowy profesora zwyczajnego uzyskał w 2002 roku, ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania placówkami służby zdrowia.

Wśród najważniejszych osiągnięć naukowych można wymienić: pierwsze w Europie zastosowanie klipsu kompresyjnego w zespoleniach przewodu pokarmowego, zastosowanie dysektora ultradźwiękowego w usuwaniu martwicy w ostrym zapaleniu trzustki czy też zastosowanie kleju fibrynowego w chirurgii przewodu pokarmowego. Posiada olbrzymie doświadczenie w chirurgii raka trzustki.

Prof. Paweł Lampe jest także autorem licznych publikacji naukowych, członkiem wielu prestiżowych towarzystw naukowych. Ponadto aktywnie udziela się w stowarzyszeniu na rzecz pomocy chorym na nowotwory „Nadzieja”.
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe