Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

14. światowa wideokonferencja LION Global Otology – Neurotology Live Surgical Broadcast w Światowym Centrum Słuchu

Źródło: mat.pras.
Autor: Aleksandra Lang |Data: 13.05.2019
 
 
13 i 14 maja 2019 r. odbywa się coroczna światowa wideokonferencja LION: Global Otology – Neurotology Live Surgical Broadcast. Podczas tych konferencji organizowanych już od 14 lat najlepsi chirurdzy z ośrodków otochirurgicznych na całym świecie zapraszani są do zaprezentowania „na żywo” zaawansowanych technik oto-chirurgicznych i oto-neurootochirurgicznych.
W tegorocznej wideokonferencji LION uczestniczy 32 ośrodków: z Polski, Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec, Brazylii, Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Szwajcarii, Fundlandii i Stanów Zjednoczonych. Zaprezentowane zostaną 50 operacji z zakresu: leczenia otosklerozy, ossikuloplastyki, perlaka, implantów ucha środkowego, implantów na przewodnictwo kostne, implantów ślimakowe oraz neurootologii.

Ze Światowego Centrum Słuchu transmitowane będą dwie operacje wykonywane przez prof. Henryka Skarżyńskiego: w poniedziałek unikalna w świecie operacja częściowej głuchoty z elektrycznym dopełnieniem zachowanych resztek słuchowych wg. Metody sześciu kroków Skarżyńskiego przeprowadzona u nastolatki, a we wtorek przygotowani są pacjenci z otosklerozą u których zostanie zastosowany implant pasywny „ Skarżyński Piston”.

Projekt LION, zainicjowany w roku 2006, stawia sobie za zadanie wykorzystanie najnowszych technologii telekonferencyjnych do ustawicznego kształcenia lekarzy otolaryngologów na całym świecie. W ramach LION działa stała interaktywna światowa sieć szkoleniowa, zapewniająca bezpośredni dostęp do wiedzy i doświadczenia międzynarodowych ekspertów z zakresu otologii i neurootologii każdemu lekarzowi, który dysponuje komputerem i dostępem do internetu. Kluczowym elementem tego programu są doroczne wideokonferencje z udziałem otochirurgów reprezentujących wiodące ośrodki na całym świecie.

Każdą edycję konferencji obserwuje bardzo dużo uczestników w salach konferencyjnych szpitali i uniwersytetów medycznych na całym świecie. Także w nowoczesnym studiu telekonferencyjnym Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach można obserwować pokazowe operacje transmitowane z wiodących ośrodków światowych. Uczestnicy mają także możliwość wzięcia udziału w dyskusji i zadawania pytań chirurgom prezentującym techniki poszczególne operacyjne.

Operacje pokazowe prof. Henryka Skarżyńskiego można obejrzeć 13 maja o godz.: 8.15, a 14 maja
o godz. 9.45. Transmisja dostępna jest po linkami: https://lion-web.org/
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe