Wyślij
Udostępnij:
 
 
Centrum Zdrowia Dziecka ma nowego dyrektora. Marek Migdał zastąpił Małgorzatę Syczewską
Źródło: KL, Centrum Zdrowia Dziecka
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 10.12.2018
 
 
Małgorzata Syczewska nie jest już dyrektorem Centrum Zdrowia Dziecka. Minister zdrowia powołał na to stanowisko Marka Migdała, pediatrę i pulmonologa, który od lat związany jest z placówką. Nieoficjalnie mówi się o tym, że powodem zmiany było zaostrzanie się ostatnio sporu dyrekcji szpitala z pracownikami.
Przypomnijmy, w szpital wiosną 2016 roku protestowały pielęgniarki. Żądały podwyżek, a dyrektor Syczewska nie potrafiła dogadać się z personelem. I już wtedy pojawiały się głosy, że zarządzającą placówką powinna odejść ze szpitala. Powód? Nie sprawdziła się w zarządzaniu sytuacją kryzysową. Wydaje się, że Ministerstwo Zdrowia chce uspokoić sytuacji.

Doktor Marek Migdała to pediatra i pulmonolog, od lat związany z CZD. Był kierownikiem zespołu długoterminowej opieki domowej i zespołu długoterminowej opieki domowej dla dzieci w placówce, a także członkiem zarządu Europejskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe