Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Emilewicz obiecała 500 milionów złotych na nowy szpital w Poznaniu
Źródło: Gazeta Wyborcza, Radio Poznań, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.09.2019
 
 
- Jesteśmy na ostatniej prostej, by budowa klinicznego szpitala w Poznaniu została wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego rządu. Myślę, że jeszcze przed 13 października, czyli przed wyborami parlamentarnymi projekt trafi na Radę Ministrów - powiedziała w poniedziałek Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii i "jedynka" na poznańskiej liście PiS do Sejmu. Minister odwiedziła stolicę Wielkopolski.
- Wiele wskazuje na to, że w 2020 roku Poznań otrzyma pierwsze, na razie niewielkie środki z budżetu państwa na przygotowanie projektu budowlanego – poinformowała "Gazeta Wyborcza" i podkreśliła, że do tej pory żaden polityk – ani PIS, ani wcześniej PO – nie złożył tak konkretnej deklaracji. Chodziło o budowa nowego szpitala przy Przybyszewskiego, która ma kosztować pół miliarda złotych.

Lecznica ma mieć 410 łóżek. Do nowego obiektu przeniosą się kliniki z ulicy Długiej, z ulicy Grunwaldzkiej, a także kliniki zabiegowe (między innymi chirurgia) z ulicy Przybyszewskiego. W budynku znajdzie się też 30-łóżkowy oddział jednego dnia, poradnie, blok operacyjny, oddział intensywnej terapii, a także szpitalny oddział ratunkowy, który Uniwersytet Medyczny wybuduje między innymi z unijnych funduszy i kredytu EBI.

O sprawie poinformowało również Radio Poznań.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe