Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Europejski system ochrony zdrowia po pandemii – wykład prof. Martina McKee podczas VI Wizji Zdrowia

Autor: Monika Stelmach |Data: 05.10.2022
 
 
O polityce zdrowotnej w Europie oraz lekcji, jaką powinniśmy wyciągnąć z pandemii, będzie mówił prof. Martin McKee, dyrektor ds. badań Europejskiego Obserwatorium Polityki i Systemów Opieki Zdrowotnej. Jego wykład zainauguruje szóstą edycję Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny.
Profesor Martin McKee jest redaktorem ważnego dokumentu „Drawing light from the pandemic: A new strategy for health and sustainable development” o stanie ochrony zdrowia w Europie po pandemii. Raport został opracowany przez Pan-European Comission on Health and Sustainable Development pod przewodnictwem Mario Montiego, byłego premiera Włoch i komisarza KE.

Hans Kluge, dyrektor regionalny WHO na Europę, poprosił Mario Montiego o zwołanie komisji złożonej z czołowych ekspertów z dziedziny polityki, finansów i nauk przyrodniczych w celu sformułowania zaleceń dotyczących tego, co należy zrobić, aby osiągnąć zdrowy i zrównoważony rozwój w regionie paneuropejskim.

Wnioski i badania przedstawiono w przeglądzie, pod kierownictwem prof. Martina McKee przy udziale czołowych naukowców. Eksperci przeanalizowali popełnione podczas pandemii błędy oraz sformułowali postulaty na przyszłość. Zwrócili uwagę zarówno na konsekwencje zdrowotne, jak i skutki dla systemów ochrony zdrowia.

Profesor Martin McKee wygłosi wykład na ten temat 11 października o godz. 8 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny.

Więcej o konferencji na stronie: www.termedia.pl/Wizja-Zdrowia.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.