Giganci światowej hematologii spotkają się w Warszawie

Udostępnij:
Michael Hallek z Niemiec, Robert Peter Gale z Wielkiej Brytanii, Gail Roboz z USA, Anna Sureda z Hiszpanii to tylko część „gorących” nazwisk grona wykładowców XXVII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. To wielkie święto medyczne rozpocznie się w czwartek (21 września) w Warszawie.
Ponad 150 wykładów dotyczących postępu w hematologii i transfuzjologii, które wygłosi międzynarodowe grono ekspertów - tak rysuje się program Zjazdu. Uczestnicy poznają m.in. postępy: w leczeniu szpiczaka plazmocytowego, ostrych białaczek szpikowych i limfoblastycznych, oraz nowości z zakresu transfuzjologii klinicznej, immunologii transfuzjologicznej czy skaz krwotocznych.

Kierownikiem naukowym Zjazdu jest prof. dr hab. n. med. Wiesław W. Jędrzejczak - wybitny hematolog, pionier w dziedzinie molekularnych i komórkowych mechanizmów powstawania komórek krwi, krajowy konsultant w dziedzinie hematologii. - Podczas ponad trzydziestu sesji tematycznych będą Państwo mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów ekspertów z Polski i zagranicy. Zaplanowaliśmy także prezentacje zgłoszonych przez Państwa prac w formie wystąpień ustnych oraz sesji plakatowych. Mamy nadzieję, że pogodzą Państwo czynny udział w Zjeździe z napawaniem się urokami Warszawy, ale przed wszystkim liczymy na to, że nawiążą i wzmocnią Państwo przyjaźnie i współpracę z Kolegami z innych ośrodków hematologicznych i transfuzjologicznych, gdyż naukowa przyszłość polskiej hematologii i transfuzjologii zależy od tego, czy w dobie badań wieloośrodkowych będziemy je skutecznie realizować i publikować. Jednocześnie nasza współpraca w stałym wdrażaniu i udostępnianiu chorym najnowszych osiągnięć hematologii i transfuzjologii powinna zagwarantować to, że wszędzie w Polsce uzyskają oni jednakowo kompetentną i skuteczną pomoc. Bardzo liczymy na Państwa obecność - zachęca do udziału prof. Wiesław Jędrzejczak.

Ciekawie rysuje się inauguracja zjazdu. Wykład pod tytułem "Postęp w przewlekłej białaczce limfocytowej" wygłosi Micahel Hallek (Kolonia, Niemcy). Z kolei na pytanie czy pacjent z ostrą białaczką szpikową powinien być poddany transplantacji odpowie Robert Peter Gale z Wielkiej Brytanii.

Diamentowymi partnerami zjazdu są firmy: Novartis i Sandoz.

Więcej informacji na stronie Zjazdu.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.