Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jeden fotel i trzech kandydatów, czyli nabór na Głównego Inspektora Farmaceutycznego rozstrzygnięty

Źródło: KL, Dziennik Gazeta Prawna
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.10.2016
 
 
Kandydaci to Małgorzata Karpińska-Magnuszewska, Zbigniew Adam Niewójt i Małgorzata Szelachowska. Na konkurs ogłoszony przez ministra zdrowia wpłynęły oferty od dziewięciu kandydatów.
- Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia przypomniała, że powołanie kandydata na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego należy do kompetencji Prezesa Rady Ministrów. Minister zdrowia - jak dodała - nie może zatem określić, w jakim terminie to powołanie może nastąpić - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Nabór na stanowisko GIF został ogłoszony latem, po tym jak szef resortu Konstanty Radziwiłł wycofał wniosek do premier Beaty Szydło z kandydaturą wyłonioną w poprzednim postępowaniu.

Główny Inspektor Farmaceutyczny jako centralny organ administracji rządowej, kieruje Państwową Inspekcją Farmaceutyczną. Do jego zadań należy m.in. ustalanie kierunków działania Inspekcji Farmaceutycznej, koordynowanie i kontrolowanie wykonywania zadań przez wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych, sprawowanie nadzoru nad warunkami wytwarzania produktów leczniczych stosowanych u ludzi i zwierząt oraz współpraca z właściwymi Inspekcjami Farmaceutycznymi państw trzecich, np. z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe