Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Misiurewicz

Prezes Fedorowski: Lekarze nie chcą rekompensat ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 16.05.2020
 
 
- Rozmawiałem z kilkunastoma dyrektorami z różnych części Polski, szefami ośrodków ogólnopolskich, trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia poziomu zabezpieczenia sieci szpitali. Zarządzający stwierdzili, że kłopot z rekompensatami dla lekarzy za pracę tylko w jednej placówce jest czysto teoretyczny, bo… lekarze ich nie chcą - mówi prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali i przewodniczący Rady Programowej „Menedżera Zdrowia”.
- Wydaje się, że temat raczej nie istnieje – mówi prof. Fedorowski.Dlaczego nie chcą rekompensat?

- Lekarze cenią to, że wykonują wolny zawód i mają możliwość zarobkowania w różnych miejscach. Wielu z nich ma działalność gospodarczą, spółki, leasingi. Otrzymanie rekompensat, a co za tym idzie praca tylko w jednym podmiocie bardzo komplikuje sprawę, między innymi ze względów podatkowych – odpowiada prof. Fedorowski.Przeczytaj także: „Łukasz Jankowski: Przestańmy mówić „to tylko””, „Prof. Simon o ograniczeniu pracy medyków do jednego podmiotu” i „Krzyżanowski: Rozporządzenie ministra zdrowia jest niezgodne z prawem”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe