Wyślij
Udostępnij:
 
 

Profesorowie Sławek i Rejdak: Zdrowie powinno być priorytetem ponad podziałami

Źródło: Polskie Towarzystwo Neurologiczne
Autor: Krystian Lurka |Data: 16.09.2019
 
 
- Polskie Towarzystwo Neurologiczne apeluje o powołanie ponadpartyjnego zespołu specjalistów, którzy z przedstawicielami środowiska lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, pacjentów i specjalistów ds. ekonomiki zdrowia zajmą się opracowaniem długofalowego programu wprowadzania konkretnych, niezbędnych zmian w polskiej służbie zdrowia - przekonują profesorowie Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Konrad Rejdak, prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
- Dążenie do zapewnienia wszystkim Polakom najlepszej opieki zdrowotnej powinno być traktowane priorytetowo, ponad podziałami politycznymi i niezależnie od okresu przedwyborczego. To temat uniwersalny, który powinien łączyć w wysiłkach wszystkie środowiska – polityków, pracowników medycznych, pacjentów i całe społeczeństwo - piszą eksperci w liście otwartym.

Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Neurologicznego apelują o dialog wszystkich wszystkich stron sceny politycznej, dzięki któremu można byłoby wypracować konkretne rozwiązania zapewniające stopniową, ale ustawiczną poprawę stanu polskiej służby zdrowia. - Te rozmowy powinny wykraczać daleko poza dyskusję i obietnice składane w okresie przedwyborczym - apelują profesorowie.

Przeczytaj także: "Wnioski z naszej sesji? Neurologia powinna być priorytetem dla Ministerstwa Zdrowia", "Prof. Sławek: Grozi nam wzrost zachorowań na choroby mózgu" i "Prof. Rejdak: Potrzebujemy zmian w finansowaniu neurologii".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe