Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bartosz Krupa/East News

Zbigniew Król odejdzie z Ministerstwa Zdrowia

Źródło: RMF24.pl
Autor: Krystian Lurka |Data: 30.07.2019
 
 
- Wiceminister zdrowia Zbigniew Król przestanie pełnić swoją funkcję. Jego dymisję ma przyjąć premier Mateusz Morawiecki - informuje "RMF24.pl". Powodem decyzji ma być dramatyczna sytuacja w psychiatrii, zwłaszcza dziecięcej.
Król od dawna miał prosił o odejście. - Zgoda pojawiła się, gdy pełnomocnikiem rządu do spraw reformy w psychiatrii został Marek Balicki, były minister zdrowia w lewicowych rządach Leszka Millera i Marka Belki - wyjaśnia "RMF24.pl".

Marek Balicki zostaje pełnomocnikiem ministra zdrowia
Zadaniem Balickiego będzie inicjowanie i koordynowanie działań mających na celu reformę i rozwój opieki psychiatrycznej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Z zarządzenie ministra zdrowia z 29 lipca 2019 r. w sprawie ustanowienia pełnomocnika ministra zdrowia do spraw reformy w psychiatrii wynika, że do zadań pełnomocnika należy:
- inicjowanie i koordynowanie działań mających na celu reformę i rozwój opieki psychiatrycznej w Rzeczypospolitej Polskiej z wyłączeniem leczenia uzależnień,
- koordynacja realizacji założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w zakresie reformy opieki psychiatrycznej,
- wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra zdrowia,
- przedstawianie ministrowi zdrowia informacji w zakresie analiz, ocen i wniosków związanych z realizacją zadań oraz propozycji w zakresie rozwiązań legislacyjnych i organizacyjno-finansowych rekomendowanych w celu rozwoju opieki psychiatrycznej.

Pełnomocnik wykona zadania, we współpracy z jednostkami zaangażowanymi w proces reformy i rozwój opieki psychiatrycznej, podległymi lub nadzorowanymi przez ministra właściwego do spraw zdrowia, w szczególności z Narodowym Funduszem Zdrowia, Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a także z konsultantem krajowym w dziedzinie psychiatrii i konsultantem krajowym w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Jeśli chcesz ściągnąć zarządzenie, kliknij w: "Zarządzenie ministra zdrowia z 29 lipca 2019 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Ministra Zdrowia do spraw reformy w psychiatrii".

Przeczytaj także: "Punktologia stosowana", "Jeden psychiatra dziecięcy na 25 tys. Polaków" i "Coraz więcej dzieci podejmuje próby samobójcze".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.