Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jak zapobiec zachorowaniu na raka? O tym eksperci z Centrum Onkologii oraz MD. Anderson Cancer Center
Źródło: ABM
Autor: Marta Koblańska |Data: 17.09.2019
 
 
Prewencja nowotworowa jest jednym z najważniejszych tematów, jeśli chodzi o realizację polityki przeciwnowotworowej rządu oraz państw Unii Europejskiej, Europy Zachodniej, jak również Stanów Zjednoczonych – podkreśla dr n. med. Radosław Sierpiński – p.o. Prezesa Agencji Badań Medycznych inicjującej Konferencję „Cancer Prevention 2020”.
Problem zachorowań na nowotwory złośliwe jest jednym z najważniejszych wyzwań zdrowotnych przed którym stoi dziś polski system ochrony zdrowia. Każdego roku w naszym kraju na nowotwory złośliwe choruje 160 tys. osób, a 100 tys. umiera z ich powodu. Szacuje się, że w okresie najbliższych 5 lat liczba pacjentów onkologicznych może wzrosnąć o 15 procent.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie realizowanych strategii walki z rakiem na świecie oraz w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem działań w obszarze profilaktyki onkologicznej. Jak podkreśla Minister Zdrowia prof. dr hab. Łukasz Szumowski – na Konferencję przyjadą najlepsi specjaliści, z którymi dyskutować będziemy o tym, jak prowadzić prewencję raka w Polsce oraz jak powinien wyglądać polski cancer plan.

Podczas konferencji inicjowanej przez Agencje Badań Medycznych omawiane będą zagadnienia związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w diagnostyce i leczeniu nowotworów oraz kierunki rozwoju polskiego sytemu ochrony zdrowia w obszarze onkologii. Konferencja będzie również okazją do dyskusji na temat możliwości realizacji projektów badawczo – rozwojowych w zakresie prewencji onkologicznej finansowanych przez Agencję Badań Medycznych.

Konferencja „Cancer Prevention 2020” połączy ekspertów krajowych i międzynarodowych we wspólnej idei wypracowania najlepszych rozwiązań i udoskonalenia obecnego systemu w zakresie m.in. praktyk klinicznych i badawczych służących polskim pacjentom. Swoją wiedzą w tym obszarze podzielą się m.in. przedstawiciele organizacji pacjenckich, wybitni specjaliści z polskich ośrodków onkologicznych, a także przedstawiciele University of Texas MD Anderson Cancer Center.

Konferencja objęta została Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe