Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pierwszy w Polsce ośrodek leczenia guzów mózgu terapią NanoTherm

Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 01.04.2019
 
 
3 kwietnia w lubelskim Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 zostanie otwarty ośrodek terapii nowotworów mózgu nową metodą z wykorzystaniem technologii NanoTherm. Pokieruje nim prof. Tomasz Trojanowski, szef i kierownik Oddziału Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej, krajowy konsultant w dziedzinie neurochirurgii i członek Naukowej Rady Konsultacyjnej Ministra Zdrowia.
NanoTherm jest jedną z niewielu opcji leczenia agresywnych glejaków wielopostaciowych w zaawansowanych stadiach, kiedy bardzo istotne znaczenie ma szybkie wdrożenie terapii. Terapię NanoTherm można podsumować w prosty sposób: magnetyczne nanocząstki wprowadzane są bezpośrednio do guza lub do ściany jamy po resekcji. Cząsteczki te są następnie podgrzewane za pomocą zmiennego pola magnetycznego, co powoduje niszczenie komórek rakowych.

- Cieszę się, że polscy pacjenci będą mieli ułatwiony dostęp do tej opcji leczenia. Otwarcie ośrodka w Lublinie oznacza mniejszy stres i wysiłek chorego, związany z wyjazdem zagranicznym oraz niższe koszty związane z przejazdem i pobytem. To bardzo ważne dla pacjentów i ich bliskich - mówi Agata Polińska z Fundacji Alivia.

Jak informuje, w ciągu ostatnich 3 lat z Fundacją kontaktowało się ponad 500 osób szukających informacji na temat terapii NanoTherm, a ponad 70 osób zgłosiło się do niemieckich ośrodków, dlatego możliwość otrzymania tej terapii w Polsce będzie dużą ulgą dla pacjentów.

Ośrodek otwiera firma MagForce AG.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe