Specjalizacje, Kategorie, Działy

Najnowsze zalecenia w czasopiśmie "Lekarz POZ"

Udostępnij:
Jak powinno wyglądać współdziałanie lekarza POZ i endokrynologa w zakresie diagnostyki i leczenia endokrynopatii? Jakie są aktualne zalecenia kliniczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2017 r.? - to tylko część zagadnień, na które odpowiedzi czytelnik znajdzie w najnowszym numerze czasopisma "Lekarz POZ".
Opracowanie pt.: „Współdziałanie lekarza POZ i endokrynologa w zakresie diagnostyki i leczenia endokrynopatii” autorstwa prof. Andrzeja Lewińskiego, krajowego konsultanta w dziedzinie endokrynologii oraz dr Magdaleny Stasiak zawiera 16 algorytmów postępowania dotyczących większości najczęściej spotykanych endokrynopatii. Algorytmy zostały przygotowane w taki sposób, aby zaproponować wyraźne rozgraniczenie między czynnościami diagnostycznymi i ewentualnie leczniczymi podejmowanymi przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) a diagnostyką i leczeniem na poziomie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS), tzn. w poradniach endokrynologicznych czy na szpitalnych oddziałach o profilu endokrynologicznym.

W numerze zostały opublikowane także zalecenia kliniczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2017 r. opracowane przez prof. Leszka Czupryniaka, past prezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
Od 2004 r. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne publikuje „Zalecenia kliniczne dotyczące postępowania z chorymi na cukrzycę”, są one corocznie aktualizowane. Artykuł przedstawia najważniejsze zalecenia PTD i zmiany wprowadzone w 2017 r.

Czytelnik w najnowszym numerze znajdzie także artykuły na temat nowych możliwości leczenia farmakologicznego nadwagi i otyłości, leczenia ran w cukrzycy, nieswoistych zapaleń jelit w cukrzycy, narzędzi geriatrycznych w praktyce lekarza POZ.
Więcej informacji na stronie czasopisma.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.