Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Czy WHO przyzna, że SARS-CoV-2 jest w powietrzu?

Źródło: Medscape/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 08.07.2020
 
 
Światowa Organizacja Zdrowia przygotowuje brief naukowy na temat pojawiających się dowodów na to, że COVID-19 przenosi się przez powietrze i opublikuje go w najbliższych dniach.
Brief opisze tę transmisję oraz pojawi się po tym jak 240 naukowców napisało komentarz odnośnie zakażeń SARS-CoV-2 przez mikrodrobinki powietrza szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych.

- Transmisja przez powietrze jest znacząca, ale dotychczas zupełnie nie określona i rozpoznana przez podejmujących decyzje oraz odpowiedzialnych za kontrolę infekcji – powiedziała Medscape Lidia Morawska, główna autorka komentarza.

Stany Zjednoczone już zdecydowały, że opuszczą WHO w ciągu roku. To ruch w odpowiedzi na spowolnienie przez WHO reakcji na pandemię SARS-CoV-2.

Choć coraz więcej stanów USA wymaga zakrywanie twarzy w miejscach publicznych, niektóre osoby poprosiły swoich lekarzy o wyjątki od tych zaleceń.

Amerykański Departament Zdrowia i Usług Społecznych ogłosił również plan wzrostu liczby badań w trzech najbardziej zagrożonych miastach: Jacksonville na Florydzie, Baton Rouge w Louisianie oraz Edynburgu w Teksasie. Departament oferuje po 5 tys. testów w każdym mieście na czas 5-12 dni, czyli szczytu zakażeń bez opłat.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe