Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

FDA dopuszcza stosowanie systemu wspomagania krążenia pozaustrojowego u chorych na COVID-19 i nie tylko

Źródło: Healio.com
Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 28.10.2020
 
 
Podczas krążenia pozaustrojowego nowy kompaktowy system Breethe OXY-1 może pomóc w zapewnieniu dotlenienia pacjentom ze wstrząsem kardiogennym lub niewydolnością oddechową z przyczyn, takich jak zespół ostrej niewydolności oddechowej, H1N1, SARS lub COVID-19 nawet do 6 godzin.
System Breethe jest przełomową technologią, ponieważ umożliwia choremu wychodzenie z łóżka i swobodne poruszanie się, dzięki przenośnej aparaturze. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie nowych możliwości poprawy opieki medycznej nad pacjentem.

Według danych opublikowanych w Circulation, zastosowanie systemu w połączeniu z pompą serca firmy Abiomed (Impella) wiązało się z wydłużeniem 30-dniowego przeżycia (43% vs. 37%; P = 0,03) u 686 pacjentów.

W innym badaniu opublikowanym w European Journal of Heart Failure stwierdzono zwiększone wskaźniki powrotu do zdrowia u pacjentów chorujących na serce i leczonych systemem skojarzonym (Ecpella) w porównaniu z chorymi leczonymi wyłącznie oksygenacją pozaustrojową błoną (62% vs. 36%; P = 0,048).

Technologia ECMO pozwala na wspieracie w leczeniu płuc u pacjentów z COVID-19 oraz z innymi schorzeniami, którzy potrzebują dodatkowego natlenienia.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe