Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ważne tematy w pneumonologii - webinar

Redaktor: Patryk Dąbrowski |Data: 07.06.2021
 
 
Jak uchronić pacjenta przed powikłaniami chorób dróg oddechowych? Czy każda infekcja może być tak samo niebezpieczna? Jakie są wytyczne leczenia chorób pneumonologicznych i jak uniknąć niechcianych efektów ubocznych? W trakcie webinaru, który odbędzie się 15 czerwca 2021r. o 20.00, eksperci na podstawie własnych doświadczeń omówią najważniejsze kwestie związane z chorobami układu oddechowego.
Mimo że choroby płuc mogą różnić się przebiegiem i leczeniem, to mają wiele podobnych objawów. Bezpłatny webinar poświęcony będzie tematyce dotyczącej dolegliwości dróg oddechowych. Szczegółowo omówimy diagnostykę i leczenie m.in. POChP i astmy.

W przypadku osób chorych na COVID-19 częściej dochodzi do zakażeń bakteryjnych, a także wirusowego zapalenia płuc. Pacjenci są bardziej narażeni na niewydolność oddechową, podobnie jak osoby chorujące przewlekle na raka. W zaawansowanych stadiach nawet najmniejszy wysiłek stanowi dla nich duże wyzwanie.

Podczas spotkania online uczestnicy mogą się spodziewać odpowiedzi na nurtujące ich pytania z dziedziny pneumonologii oraz dawkę najnowszych informacji od specjalistów zajmujących się tymi zagadnieniami - prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Kuziemskiego oraz dr n. med. Małgorzaty Noceń-Piskorowskiej.

Szczegóły programu i rejestracja znajdują się na stronie wydarzenia.


REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe