Specjalizacje, Kategorie, Działy

15. konferencja Zdrowe Kości i Stawy

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka
|
Od 8 do 11 marca już po raz piętnasty spotkają się wszyscy zainteresowani chorobami kości i stawów, nie tylko reumatolodzy. Przewodniczącym komitetu naukowego konferencji Zdrowe Kości i Stawy jest prof. Piotr Leszczyński, prezes poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej. 8 i 9 marca wykłady będą się odbywały wyłącznie online, natomiast 10 i 11 marca będzie można wziąć w nich udział osobiście w Poznaniu lub wysłuchać online.

W programie tegorocznego wydarzenia znajdą się elementy zarówno naukowe, jak i przede wszystkim praktyczne. Zwłaszcza te ostatnie sprawiają, że z roku na rok zwiększa się liczba uczestników kolejnych edycji konferencji.

W agendzie spotkania z pewnością zostanie uwzględniony temat najnowocześniejszego leczenia przeciwciałami monoklonalnymi w reumatologii i osteoporozie, kwestie inhibitorów kinaz janusowych czy tyrozynowych oraz standardowych terapii lekami modyfikującymi w ich nowoczesnej odsłonie, a także konieczności stosowania w procesie zapalnym niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Konferencji towarzyszyć będą stacjonarne kursy wykonywania i interpretacji badań kostnych metodą DXA (Dual energy X-ray Absorptiometry) i VFA (Vertebral Fracture Assessment) oraz kurs densytometryczny – wykonywanie i interpretacja badań kostnych metodą REMS, które zakończą się egzaminem testowym oraz wydaniem certyfikatu umiejętności przez Sekcję Chorób Metabolicznych Kości i Osteoporozy Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.