Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Lekarz z Polski dyrektorem medycznym Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym

Źródło: AL
Autor: Anita Jóźwiak |Data: 23.06.2014
 
 
Kategorie: Rehabilitacja
Działy: Varia Aktualności
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podczas obrad w Barcelonie wybrała Stanisława Szymanika na stanowisko dyrektora medycznego Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się w szwedzkim Falun w 2015 roku. To kolejna prestiżowa i odpowiedzialna funkcja powierzona ordynatorowi oddziału ortopedii i traumatologii Szpitala św. Rafała należącego do Grupy Scanmed Multimedis z Krakowa.
- Tę nominację odbieram nie tylko osobiście, ale przede wszystkim jako znaczące osiągnięcie i wyróżnienie dla polskiej medycyny sportowej. Po raz pierwszy w historii zdarza się, że lekarz z naszego kraju zostaje szefem medycznym jednej z największych imprez sportowych na świecie – mówi lek. Stanisław Szymanik, Scanmed Multimedis SA.
Do zadań dyrektora medycznego imprezy należeć będzie nadzór na pracą ekip medycznych poszczególnych reprezentacji, kontrolą antydopingową zawodników, a także ocena zabezpieczenia medycznego.

– Wybór członka naszego zespołu na tak odpowiedzialne i prestiżowe stanowisko jest dla naszej firmy doskonałą referencją – komentuje Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis SA.

– Gratulujemy Stanisławowi Szymanikowi oraz całemu zespołowi Scanmed Multimedis. To ważny dowód uznania dla ich pracy – dodaje André Meyer, prezes zarządu Life Healthcare Fund, głównego akcjonariusza Scanmed Multimedis SA.

Stanisław Szymanik jest ordynatorem oddziału ortopedii i traumatologii Szpitala Św. Rafała, na co dzień kieruje Centrum Chirurgii Artroskopowej i Traumatologii Sportowej Scanmed Szpitala św. Rafała w Krakowie, które świadczy kompleksową opiekę medyczną dla osób uprawiających zawodowo lub amatorsko różnorodne dyscypliny sportu. Centrum specjalizuje się m.in. w artroskopowych operacjach stawów: barkowego, łokciowego, biodrowego i kolanowego oraz małoinwazyjnej endoprotezoplastyce.
Od 2011 roku lek. Stanisław Szymanik jest też członkiem Komisji Medycznej FIS. Do tej pory zajmował stanowisko Dyrektora Medycznego Mistrzostw Świata Juniorów w konkurencjach klasycznych (Otepa, Estonia 2011) oraz Mistrzostw Świata Juniorów w konkurencjach alpejskich (Jasna, Słowacja 2014).
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe