Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ogólnopolski Kongres Starzenia Się

Autor: Alicja Kostecka |Data: 17.10.2019
 
 
18 października, w Krakowie rozpoczyna się druga część Ogólnopolskiego Kongresu Starzenia Się poświęconego geriatrii, ortopedii i reumatologii. Jest to cykliczne interdyscyplinarne wydarzenie, organizowane po raz siódmy. Pierwsza cześć kongresu odbyła się w połowie maja w Sopocie i obejmowała zagadnienia z dziedziny kardiologii, hipertensjologii, gastroenterologii i nefrologii.
Ze względu na złożoność dolegliwości, które dotykają osoby starsze, niezbędne jest interdyscyplinarne podejście, wymagające od lekarzy i osób zaangażowanych do opieki nad tymi osobami zarówno wiedzy, jak i empatii.
Pomysłodawcą i kierownikiem naukowym Kongresu Starzenia Się jest prof. Tomasz Grodzicki, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, a organizatorem Termedia.

W Polsce na milion mieszkańców przypada dwóch lekarzy specjalizujących się geriatrii. Średnia liczba łóżek przeznaczonych dla osób, które kwalifikują się do opieki długoterminowej, znacznie odbiega od normy europejskiej, dlatego potrzebne jest szeroka edukacja lekarzy, która uwrażliwiałaby ich na potrzeby ludzi w podeszłym wieku.

Więcej w programie: www.termedia.pl/Konferencja-Ogolnopolski-Kongres-Starzenia-Sie-Cz--Program,913,8448.html
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe