Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prestiżowa nagroda prezydenta Intenational Osteoporosis Foundation dla Polaka!

Źródło: AJ
Autor: Aleksandra Lang |Data: 23.04.2015
 
 
Kategorie: Osteoporoza
Działy: Varia Aktualności
Z przyjemnością informujemy o uhonorowaniu prestiżową nagrodą International Osteoporosis Foundation profesora Edwarda Czerwińskiego za nadzwyczajne zasługi w Europie Środkowej. Nagrodę wręczono podczas World Congress of Osteoporosis w Mediolanie. Profesor Czerwiński został wyróżniony przez prezydenta International Osteoporosis Foundation - profesora Kanisa nagrodą za wybitne zasługi w Europie Środkowej. Nagroda jest przyznawana corocznie przedstawicielom z różnych kontynentów za wybitne osiągnięcia w zakresie osteoporozy i chorób mięśniowo-szkieletowych. Profesor Edward Czerwiński jest pierwszą osobą wyróżnioną z Polski i z naszej części Europy.
Prof. dr hab. n. med. Edward Czerwiński kieruje Zakładem Chorób Kości i Stawów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest założycielem krakowskiego oddziału Polskiej Fundacji Osteoporozy, Polskiego Towarzystwa Osteoartrologii i Europejskiej Fundacji Chorób Mięśniowo-Szkieletowych, twórcą Polskiego Portalu Osteoporozy (www.osteoporoza.pl) – najpopularniejszej polskiej witryny internetowej promującej wiedzę o osteoporozie. Jest członkiem rad redakcyjnych 10 czasopism naukowych, a także członkiem 15 polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Dorobek naukowy profesora Czerwińskiego obejmuje 463 publikacje.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe