Wyślij
Udostępnij:
 
 
„Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1” pod redakcją Iwony Filipczak-Bryniarskiej

Już niedługo w sprzedaży dostępny będzie pierwszy tom serii "Studium Medycyny Paliatywnej”

Autor: Wojciech Jankowski |Data: 14.11.2019
 
 
„Analiza przypadków klinicznych w opiece paliatywnej. Tom 1” pod redakcją Iwony Filipczak-Bryniarskiej to nowatorski podręcznik na polskim rynku wydawniczym, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska, gdzie posłużono się formułą pytań i odpowiedzi, co pomaga zrozumieć omawiane zagadnienia.
Uwzględniono w nim teoretyczne oraz praktyczne informacje na temat bólu, objawów somatycznych i psychicznych, często towarzyszących zaawansowanemu stadium choroby nowotworowej. Odniesiono się także do zagadnień współpracy z rodziną niepogodzoną z odchodzeniem bliskiej osoby. Przypadki kliniczne omawiane w niniejszej publikacji przedstawiają dylematy towarzyszące codziennej pracy specjalistów. Każdy rozdział zakończono podsumowaniem oraz pytaniami testowymi wielokrotnego wyboru. Zawartość podręcznika została zaplanowana z myślą o Czytelniku, który chce poszerzyć oraz ugruntować praktyczną wiedzę i umiejętności kliniczne na temat poruszanych zagadnień.

Książka skierowana jest przede wszystkim do lekarzy specjalistów medycyny paliatywnej, osób w trakcie specjalizacji oraz do lekarzy innych specjalności medycznych, którzy w swej codziennej praktyce skutecznie niosą pomoc tej grupie pacjentów.

"Studium Medycyny Paliatywnej” to seria książek mających na celu poszerzenie i pogłębienie praktycznej wiedzy i umiejętności klinicznych w dziedzinie medycyny paliatywnej. Stanowi uzupełnienie monografii pod tytułem „Medycyna paliatywna” pod redakcją Aleksandry Ciałkowskiej-Rysz oraz Tomasza Dzierżanowskiego, wykraczając poza ramy jej syntetycznej formy. Poszczególne tomy zawierają aspekty praktyczne, formy ćwiczeniowe oraz tematy stanowiące odrębne opracowania monograficzne.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, wejdź na stronę pod adresem: www.termedia.pl/Ksiazka/-280 i kliknij w przycisk "Interesuje mnie ta książka".
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe