Najnowocześniejsza chirurgia kręgosłupa i neurofizjologia w Poznaniu

Udostępnij:
Po raz trzeci do Poznania przyjadą najlepsi specjaliści ds. Chirurgii Kręgosłupa oraz Neurofizjologii. Od marca do 1 kwietnia będzie odbywał się w Poznaniu III Tydzień Kręgosłupa w Szpitalu im. W. Degi. Lekarze z USA wykonają 12 trudnych, nowatorskich operacji. Będą również szkolić polskich specjalistów, aby w przyszłości mogli oni samodzielnie wykonywać tego typu operacje.
Szpital im. W. Degi to unikatowa placówka w Polsce, do której kierowane są najbardziej skomplikowane i najtrudniejsze przypadki. Misją szpitala jest niesienie pomocy właśnie w tych maksymalnie wymagających schorzeniach.

- Chcemy aby leczenie kręgosłupa stało się wizytówką Szpitala im. Degi, obecnie endoprotezy dostępne są wszędzie, my zaś chcemy się skupić jako nowatorski ośrodek na tych wadach, których usunięcie nie jest możliwe w innych placówkach na terenie województwa lub szerzej na terenie całego kraju - mówi prof. Tomasz Kotwicki z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Szpitalu im. W. Degi.

Wśród zaproszonych gości pojawią się światowej klasy specjaliści - m.in. dr Krzysztof Siemionow , dr Lawrence Lenke.

Będą oni brali udział w wielu skomplikowanych operacjach. Zooperowany zostanie chorujący na zespół Williamsa chłopak, który obecnie ma 130 stopni skrzywienia kręgosłupa, co uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Operacja, która do tej pory nie była stosowana w Polsce zwiększy chłopcu komfort życia i umożliwi normalne funkcjonowanie.

Operacje takie odbywają się z pełnym sukcesem. Podczas poprzedniej wizyty amerykańskich specjalistów zoperowano pacjenta, któremu wszczepiono implant rosnący razem z nim. W tym roku pacjent ten pojawi się na wizycie kontrolnej.

- Niektóre typy operacji są dla nas nowatorskie, przede wszystkim ze względu na wady wrodzone kręgosłupa i ich skomplikowanie. Wcześniej zabiegi takie były podzielone na odległe w czasie etapy. Dziś, dzięki wyjątkowym lekarzom i technice możliwe jest przeprowadzenie takich operacji za jednym razem - mówi mediom prof. Kotwicki. - Lekarze, którzy nas odwiedzą w trakcie przeprowadzania zabiegu stosują zaawansowany neuromonitoring. Oznacza to wnikliwe monitorowanie m.in. rdzenia kręgowego w okolicy którego prowadzona jest operacja aby nie dopuścić do jego uszkodzenia. W naszym szpitalu stosujemy neuromonitoring od ponad 4 lat dzięki sprzętowi podarowanemu przez WOŚP. Wykonaliśmy dzięki niemu ponad 100 operacji. Lekarze, którzy nas odwiedzą wykonują neuromonitoring w jeszcze bardziej rozszerzonym i kompleksowym zakresie. Przywiozą własny sprzęt i pokażą jego działanie. To wartość dodana dla pacjentów oraz wiedzy lekarzy - dodaje.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.