PAKS z certyfikatem z Atlanty

Udostępnij:
Międzynarodowa Komisja ds. Zdrowia (International Health Commission, IHC) przyznała Grupie American Heart of Poland (AHP) certyfikat “Center of Excellence in Cardiology & Cardiosurgery” za osiągane wyniki leczenia oraz liczbę pacjentów korzystających z pomocy Klinik. AHP jest pierwszą w Europie placówką, która uzyskała taką specjalistyczną certyfikację w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, a także drugą polską placówką odznaczoną certyfikatem jakości przez International Heath Commision (IHC).
Międzynarodowa Komisja International Healthcare Commission jest niezależną organizacją, zajmującą się oceną jakością i certyfikacją szpitali oraz klinik na całym świecie, powstałą w 2009 r. w Atlancie. Przyznany przez nią pięciogwiazdkowy certyfikat w zakresie opieki z zakresu kardiologii i kardiochirurgii jest potwierdzeniem najwyższej światowej jakości usług świadczonych przez placówki Grupy American Heart of Poland.

-Jest nam niezmiernie miło, że nasza codzienna praca na rzecz polskich pacjentów jest doceniana nie tylko w naszym kraju, ale również poza nim, przez niezależnych ekspertów z Międzynarodowej Komisji ds. Zdrowia spoza Polski. To dla nas kolejny powód do tego, by utrzymywać tak wysoki poziom jakości leczenia oraz dalej rozwijać metody stosowane w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia – mówi prof. Paweł Buszman, prezes zarządu American Heart of Poland.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca należące do grupy American Heart of Poland od początku swojego istnienia kładły ogromny nacisk na jakość leczenia oferowanego pacjentom. Osiągane przez nie wyniki leczenia konkurują z wynikami w najlepszych ośrodkach w USA i Wielkiej Brytanii. Co więcej Kliniki Serca są pionierem i jak do tej pory jedyną w Polsce placówką, która zdecydowała się udostępnić szerokiej opinii publicznej informację o jakości leczenia w swoich placówkach. Właśnie dlatego z roku na rok w Klinikach Serca leczy się coraz więcej chorych, którzy mając dostęp do wiedzy na temat wyników leczenia świadomie podejmują decyzję o przeprowadzeniu tak trudnych zabiegów jak np. operacje ratujące życie, właśnie w AHP.

- Nasza działalność to dowód na to, że w placówkach medycznych, w których to pacjent jest w centrum uwagi, kadra medyczna ma dobre warunki do pracy i rozwoju zawodowego a każdy z pracowników, bez względu na pełnioną funkcję, bierze odpowiedzialność za wykonywaną pracę, można osiągać ponadprzeciętne rezultaty w leczeniu. Beneficjentem takiej sytuacji jest nie tylko chory, który otrzymuje profesjonalną i kompleksową opiekę, ale również Narodowy Fundusz Zdrowia, który zyskuje pewność, że usługi za które płaci z publicznych środków są najwyższej jakości. - wyjaśnia prof. Paweł Buszman.

Grupa American Heart of Poland od wielu lat zajmuje się działalnością badawczą, polegającą przede wszystkim na testowaniu nowych urządzeń medycznych i leków oraz sposobów leczenia chorób sercowo-naczyniowych w Centrum Badawczo-Rozwojowym (CBR). Projekty realizowane w CBR AHP umożliwiły wprowadzenie na polski rynek wielu innowacyjnych rozwiązań służących zwiększaniu bezpieczeństwa i komfortu chorych, a także pozwalających na bardziej efektywne wykorzystywanie dostępnych w budżecie środków finansowych.

Na świecie dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych, małoinwazyjnych metod leczenia układu krążenia, nie tylko z zakresu kardiologii czy kardiochirurgii, ale również chirurgii naczyniowej, na której rozwój kładziemy w Klinikach Serca duży nacisk. W Polsce ogromnym problemem są niemal masowe amputacje kończyn dolnych. Naszą misją jest nie tylko ratowanie tych pacjentów, ale także dbanie o to, by jak najszybciej mogli wrócić do normalnego funkcjonowania – mówi prof. Radosław Stefan Kiesz, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland, Prezes San Antonio Endovascular & Heart Institute i Dyrektor Medyczny Stone Oak Center for Angiography & Interventions, San Antonio w Teksasie.
Warszawa, wrzesień 2014
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.