Masowe odejścia lekarzy Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku

Udostępnij:
Marszałek województwa pomorskiego zapowiada, że spotka się z pracownikami Wojewódzkiego Centrum Onkologii. Pracownicy WCO liczą, że podczas rozmowy uda się wyjaśnić nurtujące ich wątpliwości. Z pracy w WCO odeszło 30 proc. lekarzy.
Marszałek Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń, członek zarządu województwa planują spotkać się z pracownikami Wojewódzkiego Centrum Onkologii w przyszłym tygodniu. Jest więc nadzieja, że obawy i wątpliwości pracowników WCO, wyrażone w otwartym liście adresowanym do marszałka zostaną rozwiane.

Jednocześnie rzeczniczka UM informuje, że kilka dni temu - 31 sierpnia - w sądzie rejestrowym złożono zgłoszenie planu połączenia spółek Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. i Wojewódzkiego Centrum Onkologii Sp. z o.o. Zamieszczono też pierwsze zawiadomienie o zamiarze połączenia, spełniając tym samym wymogi prawne.

Konflikt między lekarzami WCO a zarządem województwa po decyzji o przyłączeniu Wojewódzkiego Centrum Onkologii do spółki Copernicus sięgnął takich rozmiarów, że z pracy w placówce przez ostatnie tygodnie odeszło już 22 lekarzy. Do zmiany pracy szykują się też kolejni. Komisja zakładowa NSZZ Solidarność w WCO oraz związki zawodowe w Copernicusie rozpoczynają negocjacje z zarządem spółki.

Suchej nitki na projekcie połączenia WCO z Copernicusem nie zostawia profesor Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, autorytet w dziedzinie onkologii, który w wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego” wskazał na zagrożenia jakie niesie dla pacjentów chorych na raka wprowadzenie w życie planów włączenia WCO do spółki Copernicus.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.