SPECJALIZACJE ONKOLOGIA
 
Partner strategiczny
Partner portalu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Antykoncepcja bez recepty
 
Działy: Aktualności
FDA zatwierdziła bezreceptowy lek antykoncepcyjny do stosowania przez wszystkie kobiety w wieku rozrodczym. – Lek może przyczynić się w istotny sposób do ograniczenia niechcianych ciąż – powiedziała Janet Woodcock, dyrektor Centrum Oceny Leków i Badań Naukowych FDA.
Food and Drug Administration ogłosiła, że zatwierdza wykorzystanie „Plane B One-Step” (lewonorgestrel). Działanie to jest zgodne z postanowieniem z 5 kwietnia 2013 r. Sądu Rejonowego w Nowym Jorku, w którym orzeczono, że produkty zawierające lewonorgestrel powinny być dostępne w „trybie awaryjnym” jako środek dla kobiet bez względu na wiek i ograniczenia ordynacji medycznej.
„Plane B One-Step” należy do – jak to określa FDA w komunikacie - awaryjnych środków antykoncepcyjnych, przeznaczonych do zminimalizowania ryzyka ciąży po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub gdy istnieje podejrzenie, że inne środki antykoncepcyjne mogły być nieskuteczne. „Plane B One-Step” jest pigułką, która powinna być zażyta jak najszybciej - najlepiej w ciągu trzech dni po niezabezpieczonym stosunku.
 
Redaktor naczelny:
dr hab. n. med. Jacek Mackiewicz - Oddział Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej, Szpital Kliniczny im. H Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu 2. Katedra Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Redaktor prowadzący:
lek. med. Katarzyna Szyszka-Barth - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2016 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe