SPECJALIZACJE ONKOLOGIA
 
Partner strategiczny
Partner portalu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Onkomapa: przewodnik po polecanych przez centra onkologiczne ośrodkach
 
Dlatego publiczne i specjalistyczne ośrodki onkologiczne z całej Polski chcą opracować Onkomapę – przewodnik po polecanych przeznie placówkach onkologicznych w całym kraju.
-Mapa ma powstać w ramach kampanii uświadamiającej pacjentom, jak ważne jest szybkie i odpowiednie leczenie choroby. 4 lutego 2014 roku ruszy odpowiedni portal dla pacjentów. Powstaje też Onkomapa – przewodnik po polecanych placówkach onkologicznych w całym kraju – pisze „Gazeta Współczesna”.

-Wszystko po to, aby pacjent mógł korzystać z jak najbardziej skutecznego leczenia – tłumaczą organizatorzy akcji. Ich zdaniem coraz częściej leczeniem nowotworów zajmują się niewielkie, powiatowe szpitale albo prywatne ośrodki, które nie oferują chorym kompleksowości działań. A leczenie to nie tylko operacja, ale też szeregu kolejnych działań, jak radioterapia, chemioterapia, rehabilitacja czy psychoterapia, które też mają ogromne znaczenie w efektywności działań. Muszą być wykonane w określonym czasie.

Jak zauważa dziennik gdy chory jest tylko zoperowany w szpitalu niespecjalistycznym, zdarza się, że na dalsze leczenie nawet się nie zgłasza, bo myśli, że już zostało zakończone. A choroba po pewnym czasie znowu daje znać o sobie, chociażby w postaci przerzutów.
 
Redaktor naczelny:
dr hab. n. med. Jacek Mackiewicz - Oddział Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej, Szpital Kliniczny im. H Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu 2. Katedra Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Redaktor prowadzący:
lek. med. Katarzyna Szyszka-Barth - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2016 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe