Diagnostyka patomorfologiczna i genetyczna nowotworów w dobie medycyny personalizowanej

Udostępnij:
Eksperci związani z onkologią, patomorfologią, genetyką kliniczną i chirurgią onkologiczną a także przedstawiciele kluczowych dla walki z rakiem towarzystw naukowych już 24 listopada podyskutują o roli i miejscu diagnostyki patomorfologicznej i genetycznej nowotworów w kontekście klinicznym i systemowym. Okazją do dyskusji będzie konferencja „Diagnostyka patomorfologiczna i genetyczna nowotworów w dobie medycyny personalizowanej – znaczenie kliniczne, organizacja i zarządzanie”, która odbędzie się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.
Celem konferencji jest zainicjowanie interdyscyplinarnej dyskusji na temat roli diagnostyki patomorfologicznej i genetycznej nowotworów w kontekście medycyny personalizowanej. Podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie związane z organizacją zakładów patomorfologii z perspektywy zarządzania szpitalem oraz funkcjonowanie tych dziedzin w systemie ochrony zdrowia. Klinicyści przedstawią swoje oczekiwania wobec diagnostyki patomorfologicznej i genetycznej nowotworów, a eksperci różnych dziedzin w ramach sesji okrągłego stołu podyskutują o strategiach zmian w patomorfologii i uwarunkowaniach legislacyjnych niezbędnych do wdrożenia w tym obszarze.

Konferencja odbędzie się 24 listopada 2016 r. w godz. 10.00-16.00 w Auli Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Organizatorami wydarzenia są: Zarząd Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Zarząd Fundacji Polska Liga Walki z Rakiem. W skład Rady Programowej konferencji wchodzą: prof. Marek Durlik, Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, prof. Jacek Jassem, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Członek Zarządu Fundacji Polska Liga Walki z Rakiem oraz prof. Anna Nasierowska-Guttmejer, Kierownik Zakładu Patomorfologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Patronat nad konferencją objęły: Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Patologów oraz Polska Unia Onkologii.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Program wydarzenia i rejestracja na stronie: www.ligawalkizrakiem.pl.
Więcej informacji: Marta Sułkowska, PRIMUM PR, e-mail: m.sulkowska@primum.pl, tel. 22 690 67 36, +48 608 501 207.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.