Termedia.pl
 
 
ISSN: 1505-8409
Przewodnik Lekarza/Guide for GPs
Current issue Archive About the journal Supplements Contact Instructions for authors
3/2008
vol. 11
 
Share:
Share:
more
 
 
abstract:

Editorial

Online publish date: 2008/07/11
View full text
Get citation
ENW
EndNote
BIB
JabRef, Mendeley
RIS
Papers, Reference Manager, RefWorks, Zotero
AMA
APA
Chicago
Harvard
MLA
Vancouver
 
Koledzy i Koleżanki!
Trzeci raz z rzędu redakcja Przewodnika Lekarza zaprosiła mnie do współredagowania numeru czasopisma poświęconego aktualnym problemom w leczeniu cukrzycy. Diabetologia przeżywa swój renesans. Wzrasta liczba chorych i co za tym idzie – liczba problemów związanych z leczeniem. Coraz więcej lekarzy styka się z chorymi na cukrzycę, stąd rośnie zainteresowanie tym zagadnieniem.
W tym roku z zaproszonymi przeze mnie Autorami postanowiliśmy przedstawić z jednej strony gorące tematy, takie jak otyłość brzuszna i leki oddziałujące na oś inkretynową, z drugiej zagadnienia, które z pozoru są dobrze poznane, ale nadal nastręczają kłopotów w codziennej praktyce, w tym leczenie nadciśnienia i cukrzycę wieku podeszłego.
Zdecydowałem się także zaprosić do współredagowania kolegów innych specjalności, którzy w swojej praktyce zajmują się chorymi na cukrzycę. Mam nadzieję, że zainteresuje Państwa, jakie możliwości niesie ze sobą chirurgia bariatryczna czy techniki transplantacyjne.
Jestem przekonany, że poruszona przez zaproszonych przeze mnie Autorów tematyka okaże się interesująca i przydatna dla Państwa.
Życzę miłej lektury.
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek
konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii


View full text...
Quick links
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.