Termedia.pl
 
 
eISSN: 2449-9382
ISSN: 1730-2935
Menedżer Zdrowia
Current issue Archive About the journal Abstracting and indexing Subscription Contact Instructions for authors
6/2003
 
Share:
Share:
more
 
 
abstract:

Integracja dla zdrowia

Patrycja Majer

Online publish date: 2003/12/17
View full text
Get citation
ENW
EndNote
BIB
JabRef, Mendeley
RIS
Papers, Reference Manager, RefWorks, Zotero
AMA
APA
Chicago
Harvard
MLA
Vancouver
 
Rozmowa z red. Jadwigą Kamińską, prezesem stowarzyszenia Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia

Skąd pomysł utworzenia stowarzyszenia Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia?


Zacznijmy od tego, że pomysł nie jest nowy. Kilka lat temu istniała podobna organizacja dziennikarska, która, niestety, zawiesiła swoją działalność. W środowisku jednak czuło się potrzebę konsolidacji. Pewnych spraw nie da się bowiem rozwiązać w pojedynkę. Wielokrotnie zwracali się do mnie przedstawiciele organizacji i towarzystw lekarskich o zabranie głosu w sprawach kluczowych dla zdrowia. Było tak, np. podczas powoływania przez Ministerstwo Zdrowia Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD. Przedstawiciele ministerstwa zwrócili się do mnie wówczas z pytaniem, kto z dziennikarzy mógłby wypowiedzieć się w tej kwestii. Niestety, tylko kilka osób znalazło na to czas. Podobnego wsparcia oczekiwało też Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Czy nie lepiej byłoby reaktywować poprzednie stowarzyszenie?

Był taki pomysł, ale okazał się nierealny. Aby móc reaktywować organizację, konieczne jest zebranie podpisów 50 procent jej członków. Tymczasem od zawieszenia działalności poprzedniego stowarzyszenia minęło już sporo czasu i niemożliwe było odtworzenie wszystkich kontaktów. W tej sytuacji o wiele szybciej i prościej było założyć nowe stowarzyszenie, które jednak opiera się na statucie poprzedniej organizacji i przyjmuje za swoje jej cele.

Czy oprócz założeń organizacyjnych, będziecie jeszcze w jakiś sposób nawiązywać do poprzedniej organizacji?

Oczywiście. Doświadczenia zdobyte przez działające przed kilkoma laty stowarzyszenie są dla nas niezmiernie ważne. Wówczas po raz pierwszy udało się nam zintegrować środowisko dziennikarskie na taką skalę. Byliśmy liderami w tej dziedzinie. Udało nam się zorganizować sporo imprez masowych, takich jak Tydzień dla Serca, Dni Walki z Rakiem czy Ogólnopolskie Forum dla Zdrowia i wiele innych. Zabieraliśmy też głos w wielu sprawach kluczowych dla polskiej służby zdrowia.

Jakie cele stawia sobie organizacja?

Chodzi nam przede wszystkim o to, by zintegrować środowisko dziennikarzy piszących o zdrowiu, propagować zdrowy styl życia. Ważne jest również poszanowanie...


View full text...
FEATURED PRODUCTS
JOURNALS
Kurier Medyczny
Quick links
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe