LECZENIE UZUPEŁNIAJĄCE W NIEDROBNOKOMÓRKOWYM RAKU PŁUCA

Kierownictwo naukowe: prof. Dariusz M.Kowalski

30 MAJA 2022, GODZINA 19:00
 

© 2022 Termedia

O WEBINARIUM

U chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca w stadium zaawansowania od I do II oraz u wybranych chorych w stopniu III leczeniem z wyboru jest doszczętna resekcja guza pierwotnego. Chemioterapia pooperacyjna pozwala uzyskać niewielkie, ale znamienne wydłużenie czasu przeżycia u pacjentów po całkowitej resekcji miąższu płucnego w stopniu II i IIIA, w dobrym stanie sprawności ogólnej. Światowe oraz polskie wytyczne pozostają zgodne z zakresie zasadności zastosowania adjuwantowej chemioterapii u pacjentów w stopniu zaawansowania II i III.
Mimo, że resekcja nowotworu jest stosowana z intencją wyleczenia, wystąpienie nawrotu choroby u pacjentów z nowotworem we wczesnym stadium zaawansowania jest relatywnie częste, niezależnie od zastosowania pooperacyjnej chemioterapii. Wskaźniki 5-letnich nawrotów różnią się w zależności od stopnia zaawansowania, począwszy od 45% w stadium IB do 62% oraz 76%, odpowiednio u chorych z nowotworem w stadium II oraz III. Oszacowano, że w przebiegu choroby u około 41% pacjentów wystąpią przerzuty do mózgu, które pogarszają rokowania i przeżywalność.
Z uwagi na niekorzystne rokowanie w przypadku chorych ze zdiagnozowanym rakiem płuca, szczególnie ważne jest poszukiwanie i wdrażanie nowych terapii, wydłużających przeżycie i poprawiających jakość życia chorych.
Aktualnie obowiązujący w Polsce program lekowy nie uwzględniaj leczenia pacjentów z NDRP we wczesnych stadiach zaawansowania. Czy jest szansa na zmianę paradygmatu leczenia tych chorych? Czy pierwsza adjuwantowa terapia NDRP dostępna w Europie zmieni ścieżkę diagnostyczną pacjenta?

PROGRAM

30
maja
Poniedziałek
19:00 - 19:15
Diagnostyka w leczeniu uzupełniającym NDRP
19:15 - 19:25
Miejsce chemioterapii w leczeniu uzupełniającym NDRP
lek. Kinga Winiarczyk
 
19:25 - 19:40
Miejsce radioterapii w leczeniu uzupełniającym NDRP
dr n. med. Piotr Jaśkiewicz
 
19:40 - 19:55
Rola leków immunokompetentnych i ukierunkowanych molekularnie w leczeniu NDRP
19:55 - 20:05
Przypadek kliniczny
lek. Kinga Winiarczyk
 
20:05 - 20:15
Podsumowanie, dyskusja
KONTAKT

Kontakt dla uczestników:
Wydawnictwo Termedia sp. z o.o.
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel. +48 506 802 006 i +48 500 068 362
kontakt@termedia.pl
www.termedia.pl

FAQ

1/ Jak się zarejestrować – uczestnik indywidualny
Do rejestracji wymagane jest konto użytkownika na portalu Termedia.pl. Jeżeli nie masz konta, zostanie ono utworzone podczas rejestracji. Jeżeli masz już konto, zaloguj się i wciśnij przycisk REJESTRACJA. Dane automatycznie się wypełnią, ale możesz jej poprawić. Sprawdź, czy e-mail i telefon są aktualne. Tymi kanałami będziemy przesyłać przypomnienia odnośnie transmisji.

2/ Jak uczestniczyć w wydarzeniu?
Należy wejść na stronę www.termedia.pl, w zakładce Konferencje i webinary wybrać stronę wydarzenia i zalogować się na swoje konto.

3/ Czy mogę zadać pytanie podczas wykładu?
Tak, podczas każdego wykładu można zadać pytanie. Odpowiedzi będą udzielane podczas sesji Q&A.

4/ Informacje techniczne
  • Jeżeli transmisja nie rozpoczęła się o czasie, spróbuj odświeżyć okno przeglądarki.
  • Jeżeli widzisz obraz, ale nie słyszysz dźwięku, kliknij w player. Niektóre przeglądarki nie pozwalają na automatyczne włączeniu obrazu i głosu. Jeżeli nadal występuje problem z dźwiękiem, sprawdź, czy na pewno głośniki w Twoim komputerze są włączone.
  • Jeżeli transmisja zanika/ jest przerywana lub obraz ma niską jakość, w pierwszej kolejności sprawdź szybkość swojego Internetu. Możesz to zrobić np. poprzez speedtest.pl. Aby webinar był odtwarzany poprawnie, powinieneś mieć minimum 2Mb/s. Klikając w koło zębate widoczne na playerze, możesz samodzielnie sterować jakością obrazu.
  • Player powinien działać na każdej używanej obecnie przeglądarce, my jednak rekomendujemy korzystanie z Chrome lub Firefox.
Jeśli przy pomocy naszych wskazówek nie udało Ci się wyeliminować problemu lub pojawiły się jakieś inne komplikacje z odtworzeniem transmisji, napisz do nas na adres pomoc@termedia.pl.

W przypadku problemów z logowaniem lub rejestracją, prosimy o:
  • kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00,  podczas wydarzenia do godziny 19:00, nr tel. 506 802 006 lub 500 068 362
  • kontakt mailowy pod adresem kontakt@termedia.pl
facebook linkedin twitter
© Copyright 2022 by Termedia. Wszelkie prawa zastrzeżone